Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Wielkie straty po pożarze składowiska makulatury [nl] i magazynu w Człuchowie

Na 650 tys. zł wyceniono straty po pożarze składowiska makulatury i budynku magazynowego, do którego doszło w środę 10 maja w Człuchowie.
Wielkie straty po pożarze składowiska makulatury [nl] i magazynu w Człuchowie
Człuchowscy policjanci ustalają przyczynę pożaru człuchowskiego składowiska makulatury oraz znajdującego się na terenie budynku magazynowego

Autor: fot. KPPSP Człuchów

Człuchowscy policjanci ustalają przyczynę pożaru człuchowskiego składowiska makulatury oraz znajdującego się na terenie budynku magazynowego. Ogień pojawił się w środę, 10.05, przed godz. 13. W sumie w działaniach wzięło 50 strażaków z 16 zastępów straży pożarnej z Człuchowa, gminy Człuchów oraz sąsiednich gmin.  
- Po przybyciu na miejsce zastępy zastały palącą się hałdę sprasowanej w baloty makulatury i tworzywa sztucznego. Pożarem objęte było również wnętrze garażu blaszanego. Pożar rozprzestrzeniał się na budynek magazynowy, w którym składowane były artykuły gospodarstwa domowego – relacjonują człuchowscy strażacy.

Pracownicy znajdującego się na terenie składowiska obiektu magazynowego sami opuścili go przed przybyciem straży. Podjęto też decyzję o ewakuacji sześciu osób z pobliskiego budynku mieszkalnego.

- Nasze działania polegały na podaniu prądów gaśniczych na palącą się hałdę, do wnętrza garażu i budynku magazynowego. Po przygaszeniu wnętrza i oddymieniu pomieszczeń przystąpiliśmy do ewakuacji mienia. Nadpalone artykuły gospodarstwa domowego i baloty makulatury dogaszono prądami wody – dodają strażacy.

Straty oszacowano na 650 tys. złotych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka