Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa
Reklama

Uwaga, kierowcy! Zmiany drogowe w Kartuzach

Od poniedziałku 22 maja nastąpi ważna zmiana organizacji ruchu w Kartuzach. Przejazd kolejowo-drogowy będzie całkowicie zamknięty

Od najbliższego poniedziałku, 22 maja nastąpi zmiana stałej organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej 211 na terenie miasta Kartuzy, w obrębie skrzyżowania ulic Gdańskiej i Kościerskiej. Zmiana polegać będzie na całkowitym zamknięciu przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ulicy Gdańskiej (DW211) na linii kolejowej 214 (odcinek Somonino-Kartuzy) i poprowadzeniu ruchu objazdami. Objazdy wskazane zostaną po drogach wojewódzkich w obrębie Kartuz, tj. ulicami Gdańską, Jeziorną, Szymichowskiej (Obwodnica) oraz 3 Maja.

Jak informuje wykonawca robót - Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe, zmiana organizacji ruchu jest konieczna ze względu na prowadzenie prac budowlanych na linii kolejowej nr 229 odc. Glincz – Kartuzy, a  realizowanych w ramach projektu „Prace na alternatywnym ciągu transportowym Bydgoszcz – Trójmiasto - Odcinek D".

Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywać przez około 10 dni i związana jest z wykonywaniem robót budowlanych polegających na całkowitej przebudowie przejazdu kolejowo-drogowego wraz z towarzyszącą infrastrukturą. W przypadku wystąpienia nieprzewidzianych przeszkód termin może ulec zmianie.

Zmieniona organizacja ruchu

  • Przejazd tranzytowy drogami wojewódzkimi w kierunku Egiertowa i Somonina możliwy będzie jedynie od strony Żukowa.
  • Przejazd tranzytowy relacji Słupsk (Sierakowice) do/z Gdańsk (Żukowo) - ulicą 3 Maja i Obwodnicą.
  • Przejazd tranzytowy relacji Bytów do/z Gdańsk (Żukowo) - ulicą Jeziorną, 3 Maja i Obwodnicą.
  • Przejazd tranzytowy relacji Bytów do/z Egiertowo (Somonino) - ulicą Jeziorną, 3 Maja, Obwodnicą, Gdańską.
  • Przejazd tranzytowy relacji Przodkowo do/z Bytów - ulicą 3 Maja, Jeziorną.
  • Przejazd tranzytowy relacji Przodkowo do/z Egiertowo (Somonino) Obwodnic i ul. Gdańską.

Ruch pieszych zostanie przekierowany na tymczasowe wyznaczone przejście zlokalizowane poza obrębem planowanych prac.

W związku z wprowadzeniem zmiany organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej 211 w Kartuzach, autobusy P.A. Gryf linii 2,3 oraz 9 poruszać się będą objazdami przez ul. Kościuszki. Przystanek „Kartuzy Kościerska" nie będzie obowiązywał do odwołania w obu kierunkach jazdy.

- Nie przewiduje się na ten moment zmiany trasy autobusów linii 9, 20, 801, 806, jadących od strony Dzierżążna. Tym samym obsługa przystanku „Kartuzy Gdańska" powinna być realizowana, bowiem autobusy na tych trasach jadąc do, jak i z kartuskiego dworca mają możliwość przejazdu ul. Węglową - informuje P.A. Gryf.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa
Reklama