Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

Po meczu Lechii z Legią. 84 interwencje policji i cztery osoby zatrzymane

Policjanci i funkcjonariusze prewencji z całego Pomorza, ale także ze Szczecina, Bydgoszczy, Warszawy, Białegostoku i Poznania zabezpieczali sobotni mecz Lechii Gdańsk z Legią Warszawa. Mundurowi przyznają, że nie odnotowali poważnych incydentów, ale wylegitymowali 84. osoby, z czego kilkanaście ukarali mandatami karnymi. Ponadto cztery osoby zostały zatrzymane. Dodatkowo policjanci będą ustalać sprawców odpalenia podczas meczu środków pirotechnicznych.
Po meczu Lechii z Legią. 84 interwencje policji i cztery osoby zatrzymane

Autor: fot. KWP Gdańsk

Mecz Lechii Gdańsk z Legią Warszawa oglądało ponad 15 000 kibiców, z czego ponad 1,5 tys. osób stanowili kibice gości. O bezpieczeństwo piłkarzy i kibiców dbali policjanci nie tylko z Gdańska i Pomorza, ale również z Bydgoszczy, Warszawy, Poznania, Białegostoku, Szczecina.

- Policjanci prowadzili pilotaże autokarów z zawodnikami drużyn na parking stadionu, czuwali także nad bezpieczeństwem wszystkich osób, które tego dnia postanowiły przyjść na mecz. Z powietrza działania policjantów zabezpieczał również policyjny helikopter oraz drony. Pod stałym nadzorem policjantów były trasy dojazdowe na stadion i jego okolice, rejony przystanków autobusowych i tramwajowych. Policjanci dbali o to, by każda z osób, która przyszła obejrzeć mecz bez przeszkód dotarła na stadion, a potem równie bezpiecznie powróciła do domu – relacjonuje Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.


Przed, w trakcie oraz po meczu, który odbywał się na Polsat Plus Arena Gdańsk policjanci podjęli 84 interwencje i wylegitymowali 84. osoby. Kilkanaście osób zostało ukaranych mandatami karnymi za popełnione wykroczenia, m.in. spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym, nieobyczajne wybryki, zaśmiecanie czy niestosowanie się do poleceń policjantów. Policjanci sporządzili kilka wniosków o ukaranie do sądu.

- Policjanci zatrzymali podczas zabezpieczenia meczu cztery osoby, wśród nich były osoby poszukiwane do odbycia kary pozbawienia wolności oraz osoby podejrzane o posiadanie środków odurzających – dodaje Karina Kamińska.

Dodatkowo policjanci będą ustalać osoby odpowiedzialne za odpalenie podczas meczu środków pirotechnicznych. - Służby porządkowe, które odpowiedzialne były za bezpieczeństwo na stadionie przekażą policji nagrania z monitoringu. Funkcjonariusze przeanalizują je pod kątem identyfikacji tych osób. Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych zakazuje wnoszenia i posiadania na stadionie m. in. materiałów pirotechnicznych. Złamanie tego zakazu jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec sprawców przestępstwa sąd może orzec zakaz stadionowy – wyjaśnia rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa