Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

Szykują się zmiany w strefach płatnego parkowania w Tczewie

Dobre wieści dla mieszkańców Starego Miasta w Tczewie. Z abonamentu w ramach płatnego parkowania będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy starówki - jeśli radni przegłosują zmiany. Dotychczas część mieszkańców, m.in z ul. Dąbrowskiego byli pozbawieni tej możliwości. Strefy płatnego parkowania obowiązują w Tczewie od kwietnia.
Szykują się zmiany w strefach płatnego parkowania w Tczewie

Autor: Krystyna Paszkowska I Zawsze Pomorze

Problemem stref płatnego parkowania radni zajmą się ponownie na najbliższej sesji 25 maja, głosując ewentualne zmiany w obowiązującym regulaminie. Czego one będą dotyczyły? Chodzi o rozszerzenie możliwości zakupu abonamentów na całe Stare Miasto. Inną poruszaną kwestią będzie uściślenie niektórych informacji. Jedną z nich, istotną dla parkujących w strefie, jest to, że płacąc za parkowanie w jednym miejscu - na czas ważności biletu - możemy dowolnie przeparkować samochód na terenie całej strefy płatnego parkowania.

Od wprowadzenia stref płatnego parkowania minęło jeszcze niewiele czasu, ale już pojawiły się konkretne wnioski od mieszkańców. Swoje spostrzeżenia ma też firma obsługująca system. Miasto przeanalizowało wnioski jakie wpłynęły oraz dane dostarczone przez firmę. Prezydent Tczewa zaproponował wprowadzenie korekt w obowiązujących do tej pory uchwałach dotyczących stref płatnego parkowania.
Najważniejsze zmiany, jakie mają trafić pod głosowanie to:

  • rozszerzenie możliwości wykupu abonamentów dla mieszkańców wszystkich ulic Starego Miasta (ulica Słowackiego, ks. Ściegiennego, plac św. Grzegorza, Kupczyńskiego, Jarosława Dąbrowskiego, Łazienna, Mickiewicza, Krótka, Ogrodowa, Kościelna, Stara, Mestwina, Rybacka, Chopina).
  • doprecyzowanie zapisu mówiącego, że klient ma 10 minut na dokonanie opłaty i pobranie biletu
  • zakupiony bilet do parkomatu jest ważny w każdej strefie płatnego parkowania, za wyjątkiem parkingu przy dworcu kolejowym (jeśli kupujemy bilet na np. 3 godziny, to w tym czasie możemy przeparkować samochód i korzystać z tego samego biletu w innych częściach miasta).

Przegłosowanie zmian przez radnych nie zamyka możliwości zgłaszania kolejnych wniosków.

- Jeżeli mieszkańcy chcą dokonać jakiś zmian, mają uwagi co do granic stref, zapraszam do składania uwag – wyjaśniał przydent Tczewa Mirosław Pobłocki podczas cotygodniowej konferencji prasowej. - Będziemy nadal przyglądali się funkcjonowaniu systemu. Kolejne zmiany będą możliwe do wprowadzenia na sierpniowej sesji Rady Miasta.

ZOBACZ TEŻ Emocje wokół płatnego parkowania w Tczewie

Gdy podejmowano uchwałę o strefach płatnego parkowania, niektórzy radny obawiali się, czy system będzie się "spinał" pod względem finansowym. Pierwszy miesiąc funkcjonowania pokazuje, że raczej nie ma zagrożenia. Jak poinformowała prezydent, z informacji pochodzących z urzędu wynika, że system płatnego parkowania nie powoduje strat dla wykonawcy.  Od czasu jego wprowadzenia z płatnego parkowania skorzystało niemal 18 tys. samochodów z tczewska rejestracją (59,86 proc. ogółu). Parkomaty - użyte w tym czasie ponad 29,8 tys. razy - pobrały 61,5 tys. zł. Niemal 6,7 tys. razy użyto przy płaceniu karty Mieszkańca Tczewa.  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa