Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Zbrodnia w Czarnej Wodzie: Areszt za zabójstwo matki i usiłowanie mordu 60-latki

Pod zarzutem zabójstwa w zamiarze bezpośrednim własnej matki oraz usiłowanie morderstwa o 2 lata młodszej od niej kobiety stanął 27-latek z Czarnej Wody w powiecie starogardzkim. Mężczyzna, któremu grozi dożywotnie więzienie, został aresztowany na okres 3 miesięcy. Według ustaleń śledczych, w poniedziałek 22 maja 2023 roku nie tylko zadał pokrzywdzonym cały szereg ciosów siekierą, ale też... prowadził motorower mając ponad 1,5 promila alkoholu i prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów.
Zbrodnia w Czarnej Wodzie: Areszt za zabójstwo matki i usiłowanie mordu 60-latki
(fot. Pixabay.com | Zdjęcie ilustracyjne)

Jak się dowiedzieliśmy, Prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańsku nadzoruje śledztwo w sprawie zabójstwa 62-letniej kobiety oraz usiłowania zabójstwa 60-letniej kobiety. O zbrodni pisaliśmy wcześniej.

Czytaj: Śmierć kobiety w Czarnej Wodzie! Jedna osoba zatrzymana

Jednak dopiero w środę 24 maja, gdy zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu 27-letniego zatrzymanego, zwierzchnia wobec starogardzkiej jednostki, Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zdecydowała się ujawnić szersze informacje na temat makabrycznej zbrodni.

- Do zdarzenia doszło w dniu 22 maja 2023r. w miejscowości Czarna Woda. O zaatakowaniu siekierą 60-letniej kobiety policja została powiadomiona przez osobę, która zadzwoniła na numer 112. Policjanci udali się we wskazane miejsce, gdzie ujawnili również zwłoki 62-letniej kobiety. Na jej ciele ujawniono rany głowy oraz rany na podudziach – wymienia prokurator Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Ze wstępnej opinii po przeprowadzonej sekcji zwłok wynika, że przyczyną śmierci kobiety były rozległe obrażenia głowy. Druga z pokrzywdzonych kobiet doznała ran ciętych barku oraz przedramion, które naruszyły czynności narządów ciała na czas powyżej dni siedmiu – wskazuje.

Okazało się, że domniemanym sprawcą tragedii był 27-letni syn zamordowanej kobiety. Mężczyzna został zatrzymany w dniu zabójstwa, gdy prowadził motorower. Okazało się, że znajdował się w stanie nietrzeźwości, a przeprowadzone badanie wykazało u niego 1,68 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W dodatku 27-latek miał wcześniej prawomocnie orzeczony przez sąd w 2020 roku i wciąż aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

- Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty popełnienia przestępstw: zabójstwa w zamiarze bezpośrednim, usiłowania zabójstwa w zamiarze bezpośrednim, prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz prowadzenia pojazdu pomimo orzeczonego zakazu. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw. Odmówił złożenia wyjaśnień – zaznacza rzeczniczka prasowa gdańskiej „Okręgówki”, która przypomina, że przestępstwo zabójstwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Zobacz też: Zaatakowali policyjny patrol. Wzywano do linczu!


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka