Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Po znalezieniu 17 ton suszu tytoniowego zatrzymano pięciu mężczyzn

Ponad 17 ton suszu tytoniowego o wartości około 13 milionów złotych wykryto na jednej z posesji w Gdyni. Gdyby tytoń trafił do sprzedaży, straty Skarbu Państwa wyniosłyby około 20 mln zł. Zatrzymano już 5 osób, ale sprawa ma charakter rozwojowy.
Po znalezieniu 17 ton suszu tytoniowego zatrzymano pięciu mężczyzn
Zatrzymano pięciu mężczyzn, lecz sprawa ma charakter rozwojowy (Fot. IAS Gdańsk)

W trakcie działań podjętych przez Pomorską Administrację Skarbową wspólnie z Morskim Oddziałem Straży Granicznej na jednej z posesji w Gdyni zabezpieczono 17 ton suszu tytoniowego, bez polskiej akcyzy. 

- Wartość zatrzymanego towaru to ponad 13 milionów złotych. Gdyby towar ten trafił do sprzedaży, straty budżetu państwa wyniosłyby prawie 20 milionów złotych - informuje st. asp. Sebastian Pakalski, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku. - Zatrzymano pięciu mężczyzn, są to obywatele Polski i Ukrainy, którym postawiono już zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa, którą prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gdyni, ma charakter rozwojowy. 

Tak duża ilość zgromadzonego suszu tytoniowego, który najprawdopodobniej miał trafić nielegalnie na rynek, musi robić wrażenie. Dla porównania ilość tytoniu znajdująca się w jednym typowym papierosie waha się od 0,7 do 1,2 grama. Wystarczy porównać.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama