Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

150 projektów w Sopockim Budżecie Obywatelskim

150 z 218 zgłoszonych - tyle projektów zakwalifikowano do głosowania w Sopockim Budżecie Obywatelskim na 2024 rok. Pula pieniędzy, przeznaczona na wszystkie zadania to 2,5 mln złotych.
Sopot

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

W Sopocie zweryfikowano projekty mieszkańców zgłoszone do kolejnego Sopockiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok. W sumie do wykorzystania jest 2,5 mln zł (1,6 mln zł na projekty o charakterze lokalnym i 940 tys. zł na projekty ogólnomiejskie).

- Sopocianki i sopocianie już po raz 13. proponują, na co przeznaczyć wydzieloną część budżetu miasta. Kolejny raz nie zawiedli i do Sopockiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok zgłosili aż 218 ciekawych projektów – informuje Marlena Klepacz z Biura Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta w Sopocie. - Spośród nich merytorycznie zaakceptowanych zostało 150. Najwięcej zgłoszonych projektów jest związanych z infrastrukturą.

Sopocianie mają teraz dwa tygodnie na zgłoszenie ewentualnych zastrzeżeń i odwołań. Lista projektów ostatecznie dopuszczonych do głosowania zostanie ogłoszona za miesiąc.

Ze 150 zakwalifikowanych wniosków 70 dotyczy pomysłów ogólnomiejskich, a 80 ma charakter bardziej lokalny. Najczęściej projekty dotyczą różnego rodzaju remontów: ulic, chodników, boisk czy też renowacji lub rozbudowy placów zabaw, ale również wymiany oświetlenia lub postawienia progów zwalniających. Nie brakuje pomysłów nakierowanych na młodzież, to m.in. warsztaty edukacyjne, koła zainteresowań, nauka pływania, zajęcia sportowe czy rehabilitacja wad postawy. Nie brakuje również projektów ekologicznych i zdrowotnych

Z wszystkimi propozycjami można zapoznać się na stronie www.sopot.pl/bosopot

Do 16 czerwca wnioskodawcy mogą składać odwołania od negatywnej weryfikacji, a wszyscy mieszkańcy - zastrzeżenia do pozytywnie zweryfikowanych wniosków. Ostateczna lista projektów dopuszczonych do głosowania zostanie opublikowana do 30 czerwca, a od 4 do 18 września odbędzie się głosowanie. Wyniki zostaną ogłoszone do końca września.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama