Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

W pożarze stracił dorobek całego życia. Ruszyła zbiórka

Na 1,5 mln zł wyceniono straty pożarze, który w miejscowości Glina (gmina Sadlinki w powiecie kwidzyńskim) strawił garaże i hale magazynową. Ich właściciel stracił dobytek całego życia. W internecie ruszyła zbiórka pieniędzy.

Pożar wybuchł na początku czerwca. W akcji gaśniczej uczestniczyło 12 zastępów strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie i okolicznych jednostek OSP. Spłonęły hala magazynowa i garaże, wraz z całą zawartością, czyli dobytkiem długich lat życia ich właściciela, pana Dariusza. Zniszczone zostały m.in. traktor, linie do pakowania warzyw, wózek widłowy i dwa samochody.

W internecie ruszyła zbiórka pieniędzy, które w jakiejś częśći mogą pomóc w odbudowie zniszczonych budynków.

- Zwracamy się do Was z ogromną prośbą o wsparcie dla naszego sąsiada, przyjaciela i bardzo dobrego człowieka, który niedawno doświadczył straszliwej tragedii. Darek mieszkający w miejscowości Glina ucierpiał w wyniku tragicznego pożaru, który zniszczył garaże i halę magazynową wraz z zawartością – dobytek, na który ciężko pracował przez długie lata. 6 czerwca 2023 roku doszczętnie spalone zostały budynki, jak również maszyny, które w nich stały m.in. traktor, linia do pakowania warzyw, wózek widłowy, rozsiewacz do nawozu, prasa hydrauliczna,dwa samochody, wszystkie narzędzia warsztatowe i wiele innych narzędzi - czytamy w opisie zbiórki.


- Zniszczeniu uległa także przygotowana na ten sezon rozsada warzyw, bez której nie obsadzą części gospodarstwa, a przez to stracą znaczny przychód - jakże istotny właśnie teraz - w sytuacji jakiej się znaleźli. Dlatego pragniemy Was prosić o jakiekolwiek wsparcie finansowe, jakie jesteście w stanie udzielić. Każda kwota, bez względu na jej wielkość, będzie miała ogromne znaczenie dla Darka, pomoże odbudować gospodarstwo i odzyskać spokój. Ta tragedia w kilka godzin pozbawiła ich majątku, ale nie pozwólmy na to, by zabrała i sens życia. 

Twórcy zbiórki apelują do rolników i wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie. 

- Jesteśmy przekonani, że rolnicy i ludzie dobrej woli są w stanie stanąć razem w obliczu trudności i udzielić pomocy potrzebującym. Wasze dobre serca i wsparcie będą nieocenione dla Darka w tym trudnym okresie. Znamy Go jako człowieka skromnego, uczynnego i oddanego swojej pracy. Dziękujemy z góry za każde wsparcie, jakie możecie udzielić. Liczymy na Waszą życzliwość, otwartość i hojność.

Do chwili publikacji tego tekstu udało się zebrać nieco ponad 16 tys. zł z zaplanowanych 500 tys.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka