Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Samochodem pod Polsat Plus Arenę, autobusem do centrum. Ruszają dwie linie

Gdańsk zamierza choć w części złagodzić brak wystarczającej liczby miejsc parkingowych w centrum miasta wprowadzając na zasadzie Park&Ride możliwość pozostawienia swojego samochodu na ogromnym parkingu przy stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk, by stamtąd udać się autobusem w oczekiwane miejsce. Organizowane są dwie wakacyjne linie autobusowe. Od 1 lipca można będzie pojechać do Plaży Brzeźno, od 22 lipca do Bramy Żuławskiej (to tzw. linia jarmarkowa). Warto przyjrzeć się ofercie, ponieważ parkowanie w centrum jest coraz bardziej kosztowne, zaś znalezienie wolnego miejsca bywa bardzo trudne.
Samochodem pod Polsat Plus Arenę, autobusem do centrum. Ruszają dwie linie
(fot. Polsat Plus Arena Gdańsk) 

System Park&Ride znany jest od lat i stosowany w wielu krajach świata. Polega w skrócie na pozostawieniu samochodu poza centrum miasta, by stamtąd udać się w oczekiwane miejsce innym środkiem transportu, zazwyczaj należącym do komunikacji zbiorowej. Taki projekt przygotowano w Gdańsku staraniem Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo oraz Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Parking przy stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk dysponuje aż 900 miejscami postojowymi. Wykupiony bilet parkingowy upoważni nas do skorzystania z dwóch linii autobusowych.

Jak to będzie wyglądać w praktyce? Pozostawiamy swój samochód na jednym z parkingów przy Polsat Plus Arena Gdańsk. W jednym z parkometrów pobieramy bilet parkingowy - opłata za postój wynosi 30 złotych (niezależnie od liczby godzin), posiadacze Gdańskiej Karty Mieszkańca płacą połowę tej kwoty. Bilet parkingowy jest zarazem biletem na przejazd dla kierowcy oraz pasażerów auta w autobusie jednej z dwóch zorganizowanych na zasadzie Park&Ride linii. Mało tego - z jednym biletem parkingowym skorzystać można danego dnia z obu linii, opłacając postój tylko raz.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Trwa montaż logo na Polsat Plus Arena Gdańsk

Parkingi przy Polsat Plus Arena Gdańsk dostępne będą przez cały tydzień, od godz. 9. do 21. Powie ktoś - opłata 30 złotych to dużo, jeśli chcę pozostawić pojazd tylko na parę godzin. Tymczasem w Śródmieściu Gdańska za cztery godziny postoju zapłacić trzeba 25,50 zł, każda kolejna godzina to dodatkowy koszt. No i przy stadionie miejsca parkingowego na pewno nie trzeba szukać, jest ich pod dostatkiem.

Z parkingu wyruszać będą dwie linie autobusowe. Pierwsza z nich to Wakacyjna Linia Plażowa do Plaży Brzeźno, bardzo popularnej nie tylko wśród gdańszczan. Autobusy kursować na niej będą od 1 lipca do 30 sierpnia, co 30 minut, przez cały tydzień. Odjazd pierwszego autobusu z przystanku Polsat Plus Arena Gdańsk o 9.15, przyjazd na plażę przy ul. Hallera w Brzeźnie o 9.22. Odjazd z Brzeźna o 9.23. Ostatni autobus do Brzeźna odjedzie o 20.30, z Brzeźna o 20.38.

Druga z linii - Jarmarkowa, związana oczywiście z Jarmarkiem św. Dominika - uruchomiona zostanie od 22 lipca, kursować będzie do 13 sierpnia. Autobusy odjeżdżać będą co 30 minut. Pierwszy kurs z przystanku Polsat Plus Arena Gdańsk o godz. 9.30, przyjazd do przystanku Brama Żuławska (ul. Długie Ogrody) o 9.40, odjazd w powrotnym kierunku o 9.41. Ostatni autobus odjedzie spod stadionu o godz. 20.30.

>>> Kliknij w poniższy rozkład prawym przyciskiem myszy, otwórz go w nowej karcie, żeby zobaczyć w pełnej rozdzielczości <<<

Parking Polsat Plus Arena autobus Gdańsk


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama