Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Trwa montaż logo na Polsat Plus Arena Gdańsk

„Polsat Plus Arena Gdańsk” – olbrzymie napisy o tej treści są właśnie umieszczane na gdańskim stadionie. Nowe logo to efekt podpisanej półtora roku temu umowy ze sponsorem tytularnym: Grupą Cyfrowy Polsat.
Trwa montaż logo na Polsat Plus Arena Gdańsk

Autor: Karol Makurat|Zawsze Pomorze

Co najmniej do końca grudnia 2026 roku bursztynową fasadę gdańskiego stadionu zdobić będą dwa, montowane właśnie od strony ul. Marynarki Polskiej i od strony torów oddzielających Letnicę i ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk napisy o treści „Polsat Plus Arena Gdańsk”. Oba napisy są olbrzymie: długie na 48 metrów, przy czym największa litera ma 5 metrów wysokości.

- Na montaż jednego napisu firma ma trzy dni, tyle samo na drugi - mówi Paweł Buczyński, prezes Polsat Plus Arena Gdańsk. - Tydzień później oba powinny być już wyposażone w podświetlenie.  

Zbudowany na Piłkarskie Mistrzostwa Europy Euro 2012 stadion w latach 2010-15 nosił nazwę PGE Arena Gdańsk, a przez kolejne pięć lat Stadion Energa Gdańsk. Kolejnym tytularnym patronem, zgodnie z umową, opiewającą na 17 milionów złotych, podpisaną w maju 2021 roku została Grupa Cyfrowy Polsat i to właśnie efektem porozumienia zawartego wówczas jest montaż ogromnych liter na fasadzie obiektu. Umowa na obecność napisów Polsat Plus Arena Gdańsk na stadionie obowiązuje do końca grudnia 2026 roku.  

- Jesteśmy polską firmą i obecność naszych dwóch głównych marek Polsatu i Plusa w nazwie pięknego, bursztynowego Stadionu Gdańsk, rozpoznawalnego w całej Polsce, jest świetnym sposobem na ich promocję - mówił  portalowi gdansk.pl Mirosław Błaszczyk, prezes Zarządu Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu. - Stadion Gdańsk świetnie wpisuje się w naszą strategię zapewnienia milionom widzów i klientów najlepszych treści, usług i produktów - łącząc możliwość doświadczania sportu, muzyki czy wielkich wydarzeń na żywo na stadionie, jak i w internecie czy telewizji.

Gdański stadion uznawany jest za jeden z najpiękniejszych i najlepszych tego typu obiektów w Europie. Na widowni może zasiąść ponad 41 tysięcy osób. Na stadionie rozgrywane są mecze reprezentacji Polski oraz ligowe spotkania Lechii Gdańsk, organizowane są też koncerty muzyczne, konferencje, imprezy charytatywne. Właścicielem jest należąca do miasta Gdańsk spółka Arena Gdańsk.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa