Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Festyn, jarmark i występy na Truskawkobraniu 2023

Największa kaszubska impreza plenerowa – odbywające się od ponad półwiecza i gromadzące po kilkadziesiąt tysięcy ciekawskich Truskawkobranie w Brodnicy Górnej – nie zawiodło w niedzielę, 25 czerwca. Można tam było spróbować legendarnego musu z owoców z „zagłębia truskawkowego”, rywalizować w konkursach na najsmaczniejsze potrawy, ale też obkupić się na jarmarku, wziąć udział w festynie ludowym i posłuchać koncertów.
Truskawkobranie, Brodnica Górna, 2023

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Truskawkobranie 2023. W Brodnicy Górnej królowała truskawka kaszubska

Skosztować „Kremowego Malënë”, czyli tradycyjnego musu z truskawek kaszubskich, nagrodzonego „Perłą 2005” w ogólnopolskim konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo, kupić produkty na kiermaszu twórców ludowych i jarmarku, ale też pobawić się w lunaparku mieli okazję uczestnicy niedzielnego (25 czerwca) Truskawkobrania, które już od 1971 roku, a więc ponad pół wieku, odbywa się na Złotej Górze w Brodnicy Górnej.

Na scenie naturalnego amfiteatru, otoczonej przez „zagłębie truskawkowe” urokliwej miejscowości, obok lokalnych zespołów muzycznych i tanecznych, z koncertami zaprezentowali się Sara James oraz formacja Łydka Grubasa.

Jednak prawdziwą gwiazdą programu była oczywiście truskawka. Nie zabrakło więc stoisk ze świeżymi owocami prosto od producentów i tymi przerobionymi na pyszne wypieki, powidła czy inne smakowite produkty, oraz tematycznych konkursów. Swoich amatorów miały też przejażdżki tramwajem konnym, jak również zawody wędkarskie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa