AWFiS zaprasza maturzystów na dzień otwarty

Zastanawiasz się nad studiami związanymi ze sportem? Gdańska Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu zaprasza 14 lutego na Drzwi Otwarte. Wydarzenie organizowane jest z myślą o maturzystach i uczniach klas trzecich szkół średnich.
Małgorzata
Gradkowska
13.02.2023 / 15:15

Na uczniów czekać będą nasi wykładowcy z pełną informacją o kierunkach studiów, a jest ich na naszej uczelni aż 11 – zachęca Mikołaj Polak, rzecznik gdańskiej AWFiS. - Nasi studenci oprowadzą grupy młodzieży po najważniejszych obiektach uczelni. Dostaniecie odpowiedź na pytania dotyczące rekrutacji, egzaminów wstępnych, rodzajów specjalizacji oraz zajęć sportowych, a także możliwościach, jakie daje program Erasmus+ oraz Akademickie Centrum Karier.

Z zainteresowanymi studiami na gdańskiej AWFiS spotkają się m.in. 

  • student Sombir Bura: Zawodnik Kabaddi, reprezentant Polski, trener i menadżer Roll Ball 
  • student Satyan Radadiya: Roll Ball, zawodnik i trener
  • Janek Tatarowicz, trener personalny, uczestnik Ninja Warrior
  • Anastazja Ciechanowska – gimnastyczka

Warto pamiętać, że wśród kierunków na studiach I stopnia, jakie AWFiS proponuje maturzystom, są nie tylko wychowanie fizyczne czy sport, ale także m.in. diagnostyka sportowa, dietetyka w sporcie i rekreacji, trener personalny i fitness czy kierunek sprawność fizyczna w siłach specjalnych. Ten ostatni kierunek to propozycja skierowana jest do osób zainteresowanych służbą w formacjach mundurowych i jednostkach specjalnych. Łączy wiedzę z obszaru wychowania fizycznego, podstaw bezpieczeństwa, historii i teorii wojskowości oraz działań specjalnych z uzyskaniem wysokiej sprawności fizycznej.

Uczelnia przygotowała informator, dokładnie opisujący wszystkie oferowane kierunki studiów – np. przedmioty, jakie są brane pod uwagę przy rekrutacji, specjalizacje, jakie można na nich uzyskać, możliwości kontynuowania nauki na studiach II stopnia (magisterskich) czy perspektywy zawodowe.

W ofercie AWFiS jest także fizjoterapia – jako jednolite studia magisterskie.

W programie wydarzenia na AWFiS są także pokazy sportowe oraz – jako że uczelnia zaprasza na 14 lutego – także atrakcje walentynkowe. W programie m.in.:

  1. Pokaz tai chi z wachlarzami oraz wushu w wykonaniu studentów z Chin.
  2. Pokaz judo, capoeira.
  3. Pokaz tańca i fitness.
  4. Pokaz grupy rekonstrukcyjnej

Drzwi Otwarte 2023 – Hala Widowiskowo-Sportowa AWFiS (ul. Kazimierza Górskiego 1), wtorek 14 lutego  w godz. 9.00-14.00 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze