Chojniczanka zgasiła Znicz, porażka Raduni, dramat w III lidze

To był fatalny weekend dla pomorskich III-ligowców. Cztery nasze drużyny grające na tym szczeblu ligowych zmagań strzeliły w sumie... jedną bramkę, a straciły aż 15!
Bałtyk jest na ostatnim miejscu w tabeli, Cartusia tuż nad strefą spadkową

Zacznijmy jednak od II ligi. Tam wygrała Chojniczanka, która pokonała 1:0 (bramka Artur Pląskowski) w wyjazdowym meczu Znicza Pruszków i awansowała na 2. miejsce w tabeli. Nie udało się zdobyć choćby punktu Raduni Stężyca, która przegrała u siebie z Wigrami Suwałki 1:3 (bramka Jan Kopania).

W piątek w Gdyni Bałtyk podejmował lidera III-ligowej tabeli - Olimpię Grudziądz. Biało-niebiescy nie byli faworytami tej konfrontacji, ale w 77. minucie zdobyli wyrównującą bramkę (Igor Jankowski). Finisz należał jednak do gości, którzy między 82. a 90. minuta strzelili trzy gole i pewnie wygrali 4:1.

Nie udało się przywieźć choćby punktu drużynie GKS Przodkowo ze Szczecina. W tym mieście ze Świtem drużyna z Kaszub przegrała 0:2. Przykrą niespodziankę sprawili swoi sympatykom piłkarze KP Starogard, którzy przegrali na swoim stadionie z Błękitnymi Stargard 0:4. Jeszcze gorzej zaprezentowali się zawodnicy Stolema Gniewino, którzy polegli u siebie z rezerwami Pogoni Szczecin aż 0:5.

W tabeli najwyżej z pomorskich drużyn jest KP Starogard, ale zajmuje dopiero 11. pozycję (23 pkt.), 13. jest Stolem (19), 14. Bałtyk (18), a 16. GKS Przodkowo (14).

W IV lidze pauzował wicelider Jaguar Gdańsk, ale pozostałe mecze się odbyły. Było sporo bramek i emocji. Chojniczanka II – Gryf Słupsk 4:0, Jantar Ustka – Gryf Wejherowo 1:4, Sparta Sycewice – Gedania 1922 Gdańsk 2:6, Wierzyca Pelplin – Anioły Garczegorze 1:3, KTS-K Luzino – GKS Kowale 3:2, Borowiak Czersk – Bytovia 2:1, Pogoń Lębork – Lechia II Gdańsk 1:2, Kaszubia Kościerzyna – Czarni Pruszcz Gdański 1:0, Arka II Gdynia – MKS Władysławowo 6:1, Orkan Rumia – Grom Nowy Staw 2:5.