Dziesiąta wygrana Gedanii 1922 w III lidze

Nie udała się wyprawa piłkarzy Raduni Stężyca do Olsztyna. Gedania 1922 obroniła pozycję lidera tabeli w III lidze, a w Chojnicach rozegrano mecz na szczycie pomorskiej IV ligi.
Adam Duda (na pierwszym planie) i Krzysztof Bąk cieszą się z bramki tego pierwszego, która dała wygraną Gedanii w meczu z Unią Janikowo

Autor: Fot. GKS Gedania 1922

W II lidze Radunia mogła z Olsztyna przywieźć remis, ale gospodarze, czyli piłkarze Stomilu zwycięska bramkę zdobyli w doliczonym czasie gry. Bramki dla Raduni w przegranym 2:3 meczu strzeli: Jakub Letniowski (59, karny) i Wojciech Łuczak (63). Drużyna trenera Sebastiana Letniowskiego po tym meczu ma trzy punkty przewagi nad strefa spadkową.

W III lidze piłkarze Gedanii 1922 odnieśli 10. zwycięstwo w rozgrywkach II grupy. Na boisku przy Hallera 201 pokonali innego beniaminka Unię Janikowo 2:1 (Bramki dla Gedanii: Wojciech Zyska w 7. minucie i Adam Duda w 76.). W Grudziądzu drużyna Cartusii przegrała z wiceliderem – Olimpią 0:3. Stolem zremisował w Gniewnie 0:0 z Zawisza Bydgoszcz. Cenne trzy punkty w Solcu Kujawskim zdobyli piłkarze KP Starogard wygrywając z Unią 2:1 po bramkach Patryka Moskiewicza w 77. minucie i Joao Criciumy w 89. Bałtyk Gdynia przegrał w Kleczewie z Sokołem 1:2, a bramkę dla biało-niebieskich zdobył w 84. minucie Jan Klimek.

W tabeli Gedania 1922 prowadzi z przewagą trzech punktów nad Olimpią Grudziądz i czterech nad Pogonią II Szczecin. KP Starogard jest już na 5. miejscu (27 pkt.), Stolem Gniewino jest 11 (16), Cartusia jest 15. (13), a Bałtyk Gdynia 18. (3).

W IV lidze mecz na pomorskim szczycie rozegrano w Chojnicach, gdzie wicelider tabeli - rezerwy Chojniczanki podejmowały lidera KTS-K Luzino. Mecz rozegrano wyjątkowo późno, bo w niedzielę o godz. 20. Pojedynek zakończył się remisem 1:1, a to oznacza, że liderem nadal jest drużyna z Luzina, która ma trzy punkty przewagi na Chojniczanką II i aż 12 nad trzecią Pomezanią.

W pozostałych meczach uzyskano rezultaty (za portalem 90.minut.pl): Arka II Gdynia – Gryf Słupsk 5:3, Anioły Garczegorze – Czarni Pruszcz Gdański 0:2, Sparta Sycewice – Jaguar Gdańsk 1:0, Bytovia – Grom Nowy Staw 1:2, Jantar Ustka – Pomezania Malbork 2:9, Borowiak Czersk – Powiśle Dzierzgoń 6:2, Pogoń Lębork – GKS Kolbudy 0:4, Wierzyca Pelplin – MKS Władysławowo 1:2, Gryf Wejherowo – GKS Kowale 2:1.