Eliminacje Econverse Cup w Gdańsku

Eliminacje Econverse Cup w Gdańsku

Eliminacje Econverse Cup. Młodzieżowi mistrzowie start-upów zmierzyli się w Gdańsku

W dwa dni musieli stworzyć od zera pomysł na biznes i przekonać do niego inwestora – taką formułę miały gdańskie eliminacje Econverse Cup, które odbyły się w piątek i sobotę, 27 i 28 października. W ramach wydarzenia, 5-osobowe młodzieżowe zespoły tworzyły własne projekty start-upów. Najlepsi w połowie grudnia pojadą do Warszawy na Wielki Finał.
Redakcja
Zawsze Pomorze
29.10.2023 / 17:35

Econverse Cup. Młodzieżowi mistrzowie start-upów zmierzyli się podczas eliminacji w Gdańsku

Najzdolniejsi z zainteresowanych biznesem licealiści i studenci z północnej Polski spotkali się w Gdańsku w piątek i sobotę, 27-28 października, by w duchu rywalizacji w 5-osobowych zespołach zmierzyć się z niełatwym wyzwaniem.

– Pod okiem mentorów, obeznanych w świecie biznesu, wypracowali plany na stworzenie własnego start-upu, a następnie w trakcie 4-minutowej prezentacji musieli przekonać przedsiębiorców działających w różnych branżach, że to właśnie ich pomysł jest najciekawszy, potencjalnie popytowy, możliwy do zrealizowania. To biznes stworzony od zera w dwa dni – zaznacza Lena Gomuła z zespołu Econverse w Trójmieście.

PRZECZYTAJ TEŻ: Młodzież rywalizuje na startupy! Ruszyły eliminacje Econverse Cup

A dyrektor operacyjny i lider Econverse w Trójmieście Antoni Rogowski podkreśla:

– Wydarzenie w Inkubatorze Przedsiębiorczości Starter nie odbyłoby się bez wsparcia sponsorów i partnerów: BEST, Fundacji Empiria i Wiedza, ABB, Akademii Leona Koźmińskiego, siEcommerce, Gonito, „Zawsze Pomorze”, ale przede wszystkim bez zespołu w składzie: Lena Gomuła, Olga Dzierżanowska, Jakub Pankiewicz, Jan Górecki i Michał Masłowski.

PRZECZYTAJ TEŻ: Bogaty jak Pomorzanin? GUS wyliczył naszą średnią na 7,5 tys. zł brutto
Eliminacje Econverse Cup w Gdańsku

Eliminacje Econverse Cup w Gdańsku

Podczas eliminacji młodzi ludzie tworzyli własne projekty start-upów, odpowiadające na problemy sektorów, takich jak: E-commerce, Sustainability, Lifestyle, Fintech, Future of work and education, a także Industry 4.0.

Jak słyszymy, eliminacje w Gdańsku to dla niektórych jedynie początek przygody: trzy wybrane przez jury drużyny będą rywalizować z zespołami z całej Polski na finale Econverse Cup w Warszawie. Dodatkowo Ergo Hestia jako partner przygotowała nagrodę specjalną: staż dla najbardziej wyróżniającej się uczestniczki całego wydarzenia. Partnerem tego wydarzenia Econverse Cup jest firma Best SA.

- Biznes musi patrzeć do przodu. A właśnie w społeczności zgromadzonej wokół inicjatywy Econverse szczególnie wyraźnie zaznacza się potencjał młodych ludzi – podkreśla prezes Zarządu firmy BEST SA Krzysztof Borusowski. - Świeżość ich spojrzenia, nieschematyczne myślenie, rozumienie i znajomość nowych trendów oraz technologii to najcenniejsze zasoby, które należy wspierać i rozwijać. BEST jako partner tej inicjatywy gorąco kibicuje jej uczestnikom. Jesteśmy przekonani, że obowiązkiem takich firm jak nasza, od lat stabilnie funkcjonujących na rynku, jest dmuchać w skrzydła talentów ambitnej młodzieży.

Econverse Cup. Co to za wydarzenie?

Celem projektu jest pobudzenie biznesowej kreatywności oraz nagrodzenie najciekawszych projektów. Tegoroczna edycja obejmuje eliminacje w Gdańsku i trzech innych miastach, oraz Wielki Finał Econverse Cup w Warszawie, który zaplanowano na 15 grudnia.

Podczas finału ubiegłorocznej edycji przyznano nagrody o łącznej wartości 25 tys. zł. Pierwsze miejsce zajął zespół Solid Saver, który stworzył innowacyjną technologię wykorzystującą sztuczną inteligencję do kontroli jakości druku 3D w przemysłowych procesach produkcji.

PRZECZYTAJ TEŻ: 22. Gryfy Gospodarcze rozdane. Malbork, Tczew, Kolbudy gminami Przyjaznymi Przedsiębiorcom
Eliminacje Econverse Cup w Gdańsku

Eliminacje Econverse Cup w Gdańsku

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze