Festyn Rodzinny, Park Oruński, Gdańsk

Festyn rodzinny w Parku Oruńskim. Młodzież zatańczyła poloneza w plenerze

Po raz 23. zorganizowano w Parku Oruńskim Festyn Rodzinny. W niedzielne popołudnie, 28 maja po godz. 13. festyn rozpoczął się polonezem, zatańczonym przez młodzież ze szkół oruńskich. Tym akcentem ośmioklasiści chcieli zaakcentować ukończenie szkoły podstawowej i rozpoczęcie kolejnego etapu w swoim życiu.
Ryszarda
Wojciechowska
28.05.2023 / 22:12

Festyn Rodzinny w Parku Oruńskim w Gdańsku

Polonez, kojarzony głównie ze studniówką, już jakiś czas temu wyszedł w plener. Niedawno informowaliśmy o tym, że sopocka młodzież zatańczyła ten taniec na molo.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT PRZECZYTASZ W ARTYKULE: Uczniowie zatańczyli poloneza na molo w Sopocie

A teraz zrobili to uczniowie oruńskich szkół podstawowych. Przed godz. 13. przy ul. Gościnnej zebrał się spory tłum, głównie młodych ludzi, elegancko ubranych uczniów i uczennic, oraz ich rodziny, którzy rozpoczęli taniec ku uciesze nie tylko swoich bliskich, ale przede wszystkim okolicznych mieszkańców.

Poloneza zatańczyli uczniowie ósmych klas z czterech szkół podstawowych, które działają na terenie dzielnicy Orunia-św. Wojciech-Lipce:

  •  szkoła nr 16, 40, 56
  • i Gdańska Szkoła Podstawowa.

Sam taniec trwał około 10 minut. A pod jego koniec do tańczących dołączyły... przedszkolaki z dwóch oruńskich przedszkoli:

  • nr 9, które mieści się w Parku Oruńskim
  • i „Krasnal” z ul. Żuławskiej.

PRZECZYTAJ TEŻ: Festyn Samorządowo-Komunalny w Tczewie. Tłumy na koncercie Viki Gabor i Michała Szpaka

Ale to była tylko jedna z atrakcji festynu. W Parku Oruńskim można było, m.in., wysłuchać koncertu muzyki klasycznej i wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych rzemiosł dawnych, przygotowanych przez animatorki ze Stacji Orunia GAK.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze