ul. Nowa Olchowa w Gdańsku

Nowa Olchowa to strefa tempo 30, nowe chodniki i oświetlenie

Nowa ulica połączyła Cedrową z Kartuską w Gdańsku. „Czekaliśmy na nią prawie 10 lat”

Nowa Olchowa to nowa ulica na mapie Gdańska. Ma 400 metrów długości i łączy ulice Cedrową z Kartuską. Inwestycja była bardzo trudna, ze względu na różnice wysokości terenów, i kosztowała 5,6 mln zł. Kierowcy z tego łącznika mogą korzystać od piątku, 17 lutego.
Olek
Knitter
18.02.2023 / 08:30

Ulica Nowa Olchowa ma usprawnić ruch pojazdów w tej okolicy Gdańska i zmniejszyć występujące tam korki. Łącznik ulic Cedrowej z Kartuską „biegnie” wzdłuż budynków przy ulicy Migdałowej, włącza się w ulicę Cedrową w miejscu dawnej ulicy Migdałowej.

Można już jeździć Nową Olchową w Gdańsku

Oprócz jezdni, powstały także chodniki, oświetlenie i sześć ogrodów deszczowych. Zasadzono także 45 drzew. Prace trwały 1,5 roku.

– To kolejna inwestycja, która ma ułatwić skomunikowanie południowych dzielnic Gdańska. Ten czterystumetrowy odcinek drogi kosztował 5,6 miliona złotych, a inwestycja była bardzo trudna, ze względu na różnice wysokości terenów oraz ze względu na wodę. Przy okazji tej inwestycji, powstało kilka ogrodów deszczowych. Nie ma przy niej drogi rowerowej, ponieważ na tym odcinku będzie obowiązywała strefa tempo 30, czyli ta, która zachęca do współodpowiedzialności za wszystkich uczestników ruchu drogowego, i w takiej strefie właśnie dopuszczona jest także jazda rowerem po ulicy – mówiła w piątek, 17 lutego podczas konferencji prasowej Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

PRZECZYTAJ TEŻ: Nowy odcinek ulicy Piotrkowskiej połączył gdańskie dzielnice

Piotr Lachowski
przewodniczący Zarządu Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice

Na tę inwestycję czekaliśmy prawie 10 lat. Kluczowa będzie tu poprawa bezpieczeństwa na końcu ulicy Cedrowej, co było niezwykle ważne dla mieszkańców. Uliczka jest krótka, ale bardzo istotna.

Autobus 175 pojedzie ulicą Nową Olchową w Gdańsku

Niezmotoryzowanych mieszkańców powinna ucieszyć wiadomość, że nową drogą będzie jeździł autobus linii 175.

– To znacznie skróci dojazd między Ujeściskiem i Łostowicami a ulicą Kartuską, oraz ułatwi dojazd na cmentarz Łostowice od strony ulicy Cedrowej – dodała prezydent Dulkiewicz.

PRZECZYTAJ TEŻ:  Ponowne utrudnienia na skrzyżowaniu ulic Nowe Ogrody i 3 Maja

Pierwsze kursy autobusu zaplanowano na sobotę, 25 lutego. 175 będzie kursował na trasie:

  • Siedlce-Kartuska-Nowa Olchowa-brama zachodnia Cmentarza Łostowickiego-Cedrowa-Łódzka-Havla-i dalej stałą trasą do pętli Maćkowy.

– Na tę inwestycję czekaliśmy prawie 10 lat. Kluczowa będzie tu poprawa bezpieczeństwa na końcu ulicy Cedrowej, co było niezwykle ważne dla mieszkańców. Uliczka jest krótka, ale bardzo istotna – mówił podczas otwarcia ulicy Piotr Lachowski, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze