tramwaj

(fot. Canva | Zdjęcie ilustracyjne)

Pasażer wysiadał z tramwaju w Gdańsku. Został potrącony przez samochód!

Mężczyzna wysiadający z tramwaju został potrącony przez samochód osobowy i trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy (20.06.) wieczór przy ul. Oliwskiej w Gdańsku. Kierującej autem kobiecie policjanci zatrzymali prawo jazdy.
Piotr
Piesik
21.06.2022 / 11:27

Podróżowanie ulicami, na których znajdują się torowiska i przystanki tramwajowe, wymaga szczególnej uwagi oraz ostrożności. Ponadto przepisy ruchu drogowego nakazują zatrzymanie samochodu, by umożliwić pasażerom bezpieczne wsiadanie i wysiadanie z tramwaju. Złamanie tych zasad może prowadzić do wypadku. Takie zdarzenie miało miejsce w poniedziałkowy (20.06.) wieczór około godziny 21:00 na ul. Oliwskiej w Gdańsku. 

Jak informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku, ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, wynika, że kierująca toyotą 29-letnia mieszkanka Gdańska, jadąc prawym pasem ruchu ul. Oliwskiej na wysokości przystanku tramwajowego, podczas omijania tramwaju nie zastosowała się do obowiązku zatrzymania pojazdu, by zapewnić pieszym swobodne dojścia do chodnika, i potrąciła wysiadającego z tramwaju mężczyznę, który został przewieziony do szpitala.

PRZECZYTAJ TEŻ: Nocny pościg w Gdyni! Uciekający kierowca okazał się nietrzeźwy

Policjanci przebadali 29-latkę alkomatem. Kobieta była trzeźwa. W związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego, funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującej toyotą.

Policjanci wykonali wszystkie czynności niezbędne dla ustalenia przyczyn zdarzenia. Z powodu wypadku, przez kilkadziesiąt minut komunikacja tramwajowa była wstrzymana, w jej miejsce wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze