policja, radiowóz

Ukradli puszkę WOŚP? Policja szukała dwóch mężczyzn

Policja poszukiwała dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z kradzieżą puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Doszło do niej w niedzielę, 29 stycznia w sklepie przy ulicy Droszyńskiego w Gdańsku. Policja ustaliła tożsamość obu z nich.
Jacek
Wierciński
30.01.2023 / 12:26
Aktualizacja | 7.02.2023 r.
godz. 12:55
Policja ustaliła tożsamość obu mężczyzn

– Policjanci zakończyli poszukiwania mężczyzn, w związku z kradzieżą puszki WOŚP – poinformował mł.asp. Marek Kobiałko, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Aktualizacja
godz. 14:00
Policjanci ustalili tożsamość jednego z mężczyzn

– Osoba ta została doprowadzona do komisariatu na Przymorzu i przesłuchana w charakterze świadka. Funkcjonariusze cały czas prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy podejrzanego o tę kradzież – poinformowała podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Wcześniej

Do kradzieży, nad której wyjaśnieniem pracują policjanci z Komisariatu V Policji na gdańskim Przymorzu, doszło przy granicy tej dzielnicy z Oliwą – na ulicy Droszyńskiego. Sprawca lub sprawcy mieli wynieść ze znajdującego się tam sklepu jedną z puszek służących do zbiórki w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę, 29 stycznia.

– Na podstawie analizy zabezpieczonego nagrania ustalono, ze związek ze sprawą mogą mieć mężczyźni, których wizerunek publikujemy. Dotychczas nie udało się ustali ich tożsamości – relacjonuje mł. asp. Marek Kobiałko, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

PRZECZYTAJ TEŻ: Policja szuka wandali, którzy uszkodzili Pomnik Chłopa

Funkcjonariusze apelują, by wszyscy, którzy rozpoznają osoby widoczne na zdjęciu lub mają informacje mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości albo miejsca pobytu, kontaktowali się z Komisariatem V Policji w Gdańsku przy ul. Obrońców Wybrzeża 19. Informacje można również przekazywać telefonicznie, dzwoniąc pod numer telefonu dyżurnego komisariatu: 477411222, bądź zgłaszając się do najbliższej jednostki policji lub pisząc na adres: [email protected].

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze