Złodziej karty bankomatowej zatrzymany. Wydał 22 tys. złotych

Iście rekordową liczbę 95 zarzutów usłyszał gdańszczanin, który najpierw ukradł kartę bankomatową, potem posługiwał się nią wyrządzając straty na łączna sumę 22 tysięcy złotych. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności,
Piotr
Piesik
17.01.2023 / 12:52

Wszystko zaczęło się 3 grudnia ubiegłego roku, kiedy to policjanci w Gdańsku-Oruni otrzymali zgłoszenie o kradzieży karty bankomatowej oraz 600 zł gotówki. Ruszyło dochodzenie, w którym sprawdzono i przeanalizowano zapisy monitoringu w sklepach gdzie dokonywano płatności, także w bankomatach skąd wypłacano pieniądze. Ustalono rysopis podejrzanego oraz jego adres zamieszkania. Kilka dni temu 51-letni mieszkaniec Gdańska został zatrzymany. 

Rejestr popełnionych przestępstw jest nader obszerny. Ustalono, że od 11 do 27 listopada ub. roku sprawca korzystając ze skradzionej karty dokonał 50 nieautoryzowanych transakcji, 8 razy usiłował wypłacić gotówkę z bankomatu, ponad 33 razy sprawdzał stan konta pokrzywdzonego, choć przecież nie był do tego uprawniony. Właściciel karty poniósł straty na ponad 22 tys. złotych.

Zatrzymany gdańszczanin usłyszał aż 95 zarzutów - odpowiadać będzie za przestępstwa kradzieży, kradzieży z włamaniem i bezprawnego uzyskania informacji. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Warto pamiętać, by w razie zagubienia karty płatniczej lub w przypadku podejrzenia kradzieży jak najszybciej kartę zastrzec lub czasowo zawiesić. Poszczególne banki prowadzą własne infolinie, ponadto Związek Banków Polskich uruchomił ogólnopolski numer telefonu do zastrzegania kart: (+48) 828 828 828. Numer ten jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze