Gedania 1922 wygrała pomorskie derby w Kartuzach

Coraz trudniejsza sytuacja Chojniczanki, wygrana Raduni we Wrocławiu i Gedanii 1922 w Kartuzach.
Carusia przed sezonem wykupiła licencję na grę w III lidze od GKS Przodkowo. W poniedziałek Przemysław Cecherz przestał być trenerem klubu

Autor: Fot. GKS Gedania 1922

Nie powiodło się piłkarzom Chojniczanki w Katowicach. W sobotni wieczór na stadionie przy ul. Bukowej bramki strzelali tylko zawodnicy GKS, którzy pokonali „Chojnę” 3:0. To nie jest dobry wynik dla chojnickiej drużyny, zwłaszcza w kontekście, jej walki o utrzymanie się w I lidze.

- Była wiara i chęci, ale to było za mało na GKS – powiedział po spotkaniu Tomasz Kafarski, trener Chojniczanki. Przegraliśmy piąte, kolejne spotkanie i nasza sytuacja jest bardzo trudna, a w szatni panuje ponura atmosfera. Zmiany w drużynie na pewno będą potrzebne – dodał.

GKS Katowice – Chojniczanka 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Jakub Arak (48), 2:0 Arkadiusz Jędrych (82, rzut karny), 3:0 Adrian Błąd (88)

Chojniczanka: Kuchta – Niepsuj (64. Ryczkowski), Golak (88. Czajkowski), Błyszko, Mikołajczyk – żółta kartka, Stróżyński (85 Zimnicki), Mazek (64. van Huffel), Drewniak – żółta kartka, Karbowy – żółta kartka (85 Janicki), Tuszyński, Skrzypczak.

W II lidze Radunia Stężyca grała na znanym wrocławskim stadionie przy ul. Oporowskiej z rezerwami Śląska i po strzale Wojciecha Jakubika w 34. minucie okazała się lepsza od przeciwnika. Wygrana 1:0 dała drużynie trenera Sebastiana Letniowskiego awans na 9. miejsce w tabeli II ligi.

W III lidze mieliśmy na Pomorzu regionalne derby. W Kartuzach zmierzyły się ze sobą Cartusia i Gedania 1922. Gospodarze w 18. minucie objęli prowadzenie po celnym strzale z rzutu karnego Przemysława Żukowskiego. Goście z Gdańska odpowiedzieli w 36. minucie, kiedy to karnego dla Gedanii po faulu na Adamie Dudzie wykorzystał Wojciech Zyska. Ten sam zawodnik w 83. minucie, także po faulu na Dudzie zdobył – jak się okazało – zwycięskiego gola na 2:1 dla Gedanii.

Pierwsze zwycięstwo odnieśli piłkarze Bałtyku, którzy w Gdyni pokonali Vinetę Wolin 3:2. Bramki dla biało-niebieskich strzelili: Maciej Kaźmierczak (34), Jakub Bach (46) i Miłosz Waszczuk (79). Jeszcze bardziej okazałe zwycięstwo odnieśli piłkarze KP Starogard, którzy pokonali Sokół Kleczew 3:1 (Bramki dla KPS: Piotr Łysiak w 26., Mateusz Mączyński w 87. i Przemysław Brzeziański w 90 minucie.

Bramka Mateusza Wachowiaka w 90 minucie spotkania dała cenny remis drużynie Stolema Gniewino w meczu z Unia w Janikowie.

W tabeli II grupy III ligi prowadzi Gedania 1922 (36 pkt.) przed Olimpią Grudziądz (33) i Pogonią II Szczecin (32). Czwarty jest KP Starogard (30), 12. jest Stolem Gniewino (17), 15. Cartusia (13) i 18. Bałtyk (6).

W IV lidze na Pomorzu piłkarze rozegrali 16. kolejkę spotkań. Oto wyniki (za portalem 90minut.pl): Gryf Słupsk – GKS Kowale 0:1, MKS Władysławowo – Gryf Wejherowo 2:6, GKS Kolbudy – Wierzyca Pelplin 2:0, Powiśle Dzierzgoń – Pogoń Lębork 3:3, Pomezania Malbork – Borowiak Czersk 2:2, Grom Nowy Staw – Jantar Ustka 8:0, Jaguar Gdańsk – Bytovia 4:0, KTS-K Luzino – Sparta Sycewice 2:0, Czarni Pruszcz Gdański – Chojniczanka II 2:0, Arka II Gdynia – Anioły Garczegorze 1:3.

W tabeli prowadzi Luzino (47 pkt.) przed Chojniczanką II (38) oraz Pomezanią i Gryfem Wejherowo po (31).