Green Energy Tricity. Wszystko o OZE dla biznesu

Zrozumienie i umiejętność wykorzystania OZE staje się kluczowe dla niemal każdego przedsiębiorcy. Dowiedz się więcej na konferencji GET.
Redakcja
Zawsze Pomorze
4.09.2023 / 00:00

Wszystko o OZE dla biznesu na konferencji GET

Odnawialne źródła energii stale zyskują na popularności. Pełne zrozumienie i umiejętność wykorzystania OZE staje się kluczową kwestią nie tylko w branży energetycznej, ale dla niemal każdego przedsiębiorcy. Transformacja energetyczna będzie dotyczyła każdego przedsiębiorstwa. Dlatego konferencja Green Energy Tricity organizowana 26-27.09.2023 r. w Gdańsku przez ASE Grupę Technologiczną to doskonałe miejsce, żeby nabyć potrzebną wiedzę.

Konferencja GET porusza tematy związane z transformacją energetyczną i dążeniem do neutralności klimatycznej. Wydarzenie to pomoże przygotować się przedsiębiorcom z każdej branży na duże nadchodzące zmiany w zakresie dekarbonizacji i obniżenia śladu węglowego w przedsiębiorstwie. Na konferencji podchodzimy w praktyczny sposób do przygotowania się na nadchodzącą rewolucję, poruszając tematy z nią związane: finansowanie, wybór najefektywniejszej instalacji OZE pod daną firmę, oszczędności związane z całym procesem, poznanie zmieniających się praw w tym obszarze etc. Będzie można posłuchać ekspertów w dziedzinach raportowania ESG, magazynowania energii, energetyki wodorowej i innych, które również zaczynają dotyczyć mniejszych przedsiębiorstw. Konferencja będzie również okazją do osobistego spotkania ludzi z branży i wymiany doświadczenia.

Jak panele dyskusyjne i prelekcje związane z OZE mogą przydać się przedsiębiorstwom?

Wśród punktów programu GET znajdują się przede wszystkim panele dyskusyjne i prelekcje skierowane dla każdego przedsiębiorcy. Zdobyte informacje będą przydatne dla właścicieli małych, średnich i dużych firm. Pierwszy panel konferencji zatytułowany Energia pomoże odnaleźć się w dynamicznie zmieniającej się sytuacji energetycznej. To kompleksowy opis nowych procesów produkcji, magazynowania i wykorzystania energii, które już niedługo mogą zdominować rynek energetyczny. Na nim można dowiedzieć się o OZE wszystkiego, czego może potrzebować przedsiębiorca.

Na wydarzeniu będzie eksplorowany temat Wodoru, poprowadzony przez dwie firmy, które jako jedne z nielicznych w Polsce mają doświadczenie w realizowaniu inwestycji wodorowych – Biproraf oraz EKO-KONSULT. Na panelu poświęconym wodorowi, przedsiębiorcy dostaną bardzo praktyczne informacje związane z wykorzystaniem energii z OZE, instalacjami wodorowymi i kwestiami związanymi z ich magazynowaniem. Biorąc pod uwagę, że wodór to przyszłość w przemyśle, chcemy przez ten panel przybliżyć, wytłumaczyć i pokazać tę nowość przedsiębiorcom. Chcemy, aby mogli zapewniać swoim organizacjom optymalne i ergonomiczne rozwiązania oraz ścieżki rozwoju.

Podczas trwania panelu Wind of Change firmy dowiedzą się o alternatywnych dla wodoru sposobach pozyskiwania energii. Mogą one dla organizacji zyskać spełnienie w postawieniu na terenie swojego podwórka turbiny wiatrowej. Omówione zostanie również, jak szukać tanich dostaw energii dla własnego biznesu w umowach PPA z farmami wiatrowymi.

Panel ESG i finansowanie, wspierany przez firmę Civitta to coś, czym zainteresowani powinni być wszyscy, którzy chcą nie tylko przetrwać transformację energetyczną, ale także zarobić na niej. Poza szczegółowym wytłumaczeniem rozszerzanego przez EU obowiązku raportowania niefinansowego usłyszymy też o możliwości finansowania zielonych inwestycji z dotacji.

W panelu Zero Emission Heating zostaną przedstawione rozwiązania technologiczne pozwalające zrezygnować z wykorzystania paliw kopalnych do ogrzewania instalacji przemysłowych czy nawet pomieszczeń biurowych. Zostaną przedstawione technologie z zakresu magazynowania energii w formie ciepła i korzyści, jakie się za tym kryją – w porównaniu do innych sposobów magazynowania energii przedstawionych na poprzednich panelach. Podczas dyskusji na tym panelu będzie można usłyszeć głos zagranicznych firm, z którymi współpracujemy.

Z OZE może korzystać każdy – na różne sposoby i w różnej skali

Korzystaj ze wszystkich benefitów zielonej energii

Konferencja GET będzie bezprecedensowym ogólnopolskim wydarzeniem przeznaczonym dla każdego, kto chce wiedzieć więcej o OZE i transformacji energetycznej. Okres zmian to również okres możliwości, a na Green Energy Tricity spotykają się ci, którzy chcą je wykorzystać.

Jeśli prowadzisz biznes i nie chcesz zostać w tyle, nie czekaj. Już dziś kup bilety na konferencję https://getase.com/ i zyskaj wiedzę i narzędzia, aby wprowadzić właściwe, opłacalne zmiany, zanim będzie za późno.

Do zobaczenia 26 września 2023 r. w Gdańsku na Green Energy Tricity!

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze