hiszpański okręt Ysabel

(fot. FDV | Wikipedia | Zdjęcie ilustracyjne)

Hiszpański okręt
z pomocą dla Ukrainy przypłynął do Portu Wojennego Gdynia

Hiszpański okręt z pomocą dla Ukrainy w Porcie Wojennym Gdynia. Jednostka Ysabel przypłynęła tam w czwartek, 28 kwietnia. Na jej pokładzie znajduje się ok. 200 ton sprzętu, który ma pomóc Ukrainie w walce z rosyjskim okupantem.
Patrycja
Cybulska
28.04.2022 / 17:27

Informację o wpłynięciu okrętu do Portu Wojennego Gdynia potwierdziła Polskiej Agencji Prasowej kmd ppor. Anna Sech, rzecznik prasowa 3 Flotylli Okrętów. Jednostka zacumowała w czwartek, 28 kwietnia ok. godz. 8:00 w Basenie IX.

Dostawy sprzętu dla Ukrainy zapowiedział natomiast w czwartek, 21 kwietnia premier Hiszpanii Pedro Sánchez, który w Kijowie spotkał się prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

– Okrucieństwa popełnione na Ukrainie nie mogą pozostać bezkarne – powiedział podczas konferencji prasowej premier Hiszpanii Pedro Sánchez.

Na pokładzie okrętu znajdują się nowoczesna amunicja, 30 ciężarówek oraz 10 lekkich pojazdów terenowych.

Okręt logistyczny Ysabel do Gdyni przypłynął z bazy Rota koło Kadyksu. Jednostka ma 149 m długości i 21 m szerokości. Hiszpańskie ministerstwo obrony w 2020 roku kupiło ją od Suardiaz Group za 7,5 mln euro. Załoga okrętu to 60 marynarzy. Na sześciu pokładach może on przewieźć ponad tysiąc pojazdów wojskowych i czołgów bojowych.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze