III liga. Zwycięstwo KP Starogard w Gdyni i remis Gedanii w Szczecinie

Klub Piłkarski Starogard wygrał w Gdyni z Bałtykiem 1:0 w 3. kolejce II grupy III ligi. Pozostałe pomorskie drużyny zanotowały remis i dwie przegrane.
Piłkarze ze Starogardu cieszą się z wygranej w Gdyni (fot. KP Starogard | Facebook)

W Gdyni na Narodowym Stadionie Rugby spotkały się dwie pomorskie jedenastki. Bałtyk, który był gospodarzem przegrał z KP Starogard 0:1, a zwycięskiego gola dla ekipy z Kociewia strzelił Konrad Kleinschmidt w 20. minucie.

Cenny remis w Szczecinie wywalczyła Gedania 1922, która zremisowała ze Świtem Skolwin 1:1. Bramkę dla Gedanii zdobył występujący do niedawna w KP Starogard Filip Sosnowski (81). Nie udało się zdobyć choćby punktu dwóm drużynom z Kaszub. Stolem Gniewino przegrał 1:2 z Błękitnymi Stargard (bramka Kamila Patelczyka w 20. minucie z karnego), a Cartusia przegrała na wyspie Wolin z miejscową Vinetą 0:1.

Pozostałe wyniki 3. kolejki: Unia Solec Kujawski – Olimpia Grudziądz 0:4, Sokół Kleczew – Polonia Środa Wielkopolska 1:0, Jarota Jarocin – Unia Janikowo 1:1, Pogoń Nowe Skalmierzyce – Zawisza Bydgoszcz 0:4, Unia Swarzędz – Pogoń II Szczecin 1:2. W tabeli prowadzi Olimpia Grudziądz i Pogonią II Szczecin po 9 pkt. Piąta jest Cartusia (6 pkt.), siódmy KP Starogard (5 pkt.), dziesiąta Gedania (4 pkt.), piętnasty Bałtyk Gdynia (1 pkt.) i ostatni, osiemnasty Stolem Gniewino (0 pkt.).