Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk 2022

Jarmark to zawsze barwna i urokliwa impreza

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku zacznie się już w listopadzie, zakończy 23 grudnia

Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 coraz bliżej! To malownicze wydarzenie pod gołym niebem rozpocznie się już 24 listopada. Od tego dnia będziemy mogli poszukiwać oryginalnych upominków, wczuć się w przedświąteczny klimat, spędzić czas w znakomitej atmosferze. Tegorocznej edycji jarmarku nadano hasło „Świętujemy w Gdańsku!”. Jarmark zakończy się w wigilię Wigilii, czyli 23 grudnia.
Piotr
Piesik
22.10.2023 / 08:38

Organizatorzy jarmarku - Międzynarodowe Targi Gdańskie - szczycą się tym, że atmosfera ubiegłorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego głęboko zapadła w pamięć odwiedzających. Świadczy o tym rezultat plebiscytu European Best Christmas Markets 2023, w którym Gdańsk otrzymał ponad 48 tysięcy głosów od internautów i zajął drugie miejsce w rankingu. Wyżej oceniono tylko jarmark przedświąteczny z Budapeszcie. 

- Wyróżnienie na skalę Europy wciąż daje poczucie dumy. Nie oznacza jednak, że spoczniemy na laurach. Wręcz przeciwnie, chcemy, aby Jarmark Bożonarodzeniowy był jeszcze bardziej uroczy i przyciągał kolejnych gości na spotkania rodzinne, towarzyskie, zakupy świątecznych prezentów czy szukających bożonarodzeniowych inspiracji. W zeszłym roku odwiedziło nas ponad 700 tys. gości z kilkunastu krajów świata! - komentuje Marcin Dajos z MTG.

Jak będzie wyglądać tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy? Tradycyjnie znajdzie się na Targu Węglowym, świątecznych upominków będzie można poszukać również przy ulicach Tkackiej i Bogusławskiego, w Zbrojowni, a także na dziedzińcu Forum Gdańsk. Tradycją Jarmarku Bożonarodzeniowego stały się Świąteczne Zakątki, przyciągające całe rodziny. Pojawiać się będzie Łoś Lucek, na chętnych czekać ma Jarmarkowa Karuzela, w Mikołajkowym Zakątku spotkać można będzie oczywiście samego Mikołaja. Unikatowe rękodzieła znajdziemy w Artystycznym Zakątku. 

Organizatorzy zapewniają, że szykują znacznie więcej nowości, które mają być też niespodzianką dla odwiedzających.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze