Halina Mickiewiczówna

Gdańsk: Koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Haliny Mickiewiczówny w Akademii Muzycznej

„Ciepło głosu i serca” to tytuł koncertu z okazji 100. rocznicy urodzin wybitnej polskiej śpiewaczki doby powojennej, nazywanej słowikiem Warszawy, Haliny Mickiewiczówny, w latach 1972-2001 pedagoga gdańskiej Akademii Muzycznej. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 7 listopada o godz. 18:00 w Sali Koncertowej tej uczelni.
Redakcja
Zawsze Pomorze
7.11.2023 / 11:43

„Ciepło głosu i serca”. Wyjątkowy koncert w 100. rocznicę urodzin Haliny Mickiewiczówny

Profesor Halina Mickiewiczówna w czasie II wojny światowej pobierała naukę śpiewu solowego u znakomitej śpiewaczki Ady Sari. W Polsce stała się legendą lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. Wychowała wielu wspaniałych wokalistów.

W programie wieczoru także promocja książki Katarzyny Igi Gawęckiej „Halina Mickiewiczówna. Ciepło głosu i serca”. Na  stronie wydawcy czytamy, że to opowieść o osobie o nieprzeciętnej sile charakteru, obdarzonej niezwykłym poczuciem humoru, urokiem i charyzmą, kochanej przez publiczność oraz uczniów. Jej życie – począwszy od dzieciństwa, przez czasy wojny spędzonej w Warszawie u boku Ady Sari i rozkwit kariery w tuż powojennej Polsce, aż po sukcesy pedagogiczne – to gotowy scenariusz na film.

PRZECZYTAJ TEŻ: To oni zapracowali na A+ dla aMuz. Koncert studentów nagrodzonej Akademii

Wśród wykonawców koncertu w Akademii Muzycznej – absolwenci Maestry i wychowankowie absolwentów oraz goście specjalni. Koncert poprowadzi i artystów zaprezentuje prof. Piotr Kusiewicz.

„Ciepło głosu i serca”. 7.11.2023 r., godz. 18.30

Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Gdańsku, ul. Łąkowa 1-2

Wstęp na bezpłatne wejściówki do pobrania TUTAJ.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze