(Fot. Karina Szymczuk/W Impact/Next Film)

„Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4” – powrót kultowej komedii

Po ponad trzydziestu latach od pierwszej odsłony „Kogla Mogla”, wkrótce w kinach pojawi się jego czwarta odsłona. Od 7.01.2022 r. widzowie będą mogli oglądać dalsze losy bohaterów dobrze znanych z poprzednich części, jak też nowych, brawurowo wkraczających w świat rodzin Zawadów i Wolańskich.
Ryszarda
Wojciechowska
19.11.2021 / 11:39

O tym, że, mimo upływu lat, ta komedia w nowych odsłonach przyciąga widzów, świadczy fakt, że trzecią część „Kogla Mogla” obejrzało w kinach 2 miliony 400 tysięcy widzów. Nic dziwnego, że filmowcy postanowili pójść za ciosem i nakręcić kolejną część.

Jaki jest przepis na czwarty „Kogel Mogel”, czyli co tym razem będziemy śledzić na ekranie?

Miłość Agnieszki i Marcina będzie rozkwitać, podobnie jak Kasi i profesora Wolańskiego. Babcia Solska marzyć będzie już tylko o ślubie jedynego wnusia… Jednak na drodze do szczęścia młodego Zawady stanie jego dawna kochanka Bożenka. Wolańska postanawia radykalnie odmienić swoje życie i zniknie w tajemniczych okolicznościach. Spokój Piotrusia i Marlenki zburzy niespodziewana wizyta mamusi zza oceanu… A pewne bardzo kompromitujące zdjęcia uruchomią lawinę zdarzeń. Szykuje się więc prawdziwy koniec świata!

Autorką scenariusza, podobnie jak przy wszystkich trzech poprzednich częściach, jest Ilona Łepkowska, która potrafi wspaniale łączyć komedię z wątkami miłosnymi. W obsadzie czwartej części „Kogla Mogla” znaleźli się ponownie m.in.: Nikodem Rozbicki, Aleksandra Hamkało, Grażyna Błęcka-Kolska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn, Katarzyna Skrzynecka, Maciej Zakościelny, Katarzyna Łaniewska i Wiktor Zborowski. Dołączyli do nich także Dorota Stalińska, Marian Opania i Karol Strasburger.

Ilona Łepkowska
autorka scenariusza

Nie od razu było wiadomo, kto zagra mamę Marlenki. Mieliśmy casting do tej postaci. Gdy przyszła Dorota Stalińska i zrobiła szpagat na zdjęciach próbnych, to nas oczarowała. Wiedzieliśmy, że tylko ona idealnie się do tego nadaje.

Reżyserką czwartej serii „Kogla Mogla” jest Anna Wilczur.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze