Dwaj bracia próbowali zabić mężczyznę maczetą

Nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności może grozić dwu mężczyznom w wieku 21 i 34 lat, którzy zostali zatrzymani przez policjantów. Dwaj bracia próbowali zabić mężczyznę używając maczety. W grę wchodziły powiązania ze środowiskiem lokalnych pseudokibiców sportowych. Na wniosek prokuratury w Lęborku sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu obu zatrzymanych.
Piotr
Piesik
7.06.2023 / 09:23

Funkcjonariusze z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku pracowali nad sprawą ataku na mężczyznę powiązanego ze środowiskiem lokalnych pseudokibiców. Napastnikiem był 34-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego, który użył maczety.

- Pod koniec ubiegłego tygodnia, kilka minut po godzinie 6 rano, policjanci przy wsparciu mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Gdańsku weszli na teren posesji tego mężczyzny w związku z wystawionym za nim listem gończym - informuje mł. asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji. - Poszukiwany był także na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Lęborku celem odbycia kary pozbawienia wolności na okres 11 miesięcy w związku z popełnieniem innego czynu zabronionego. 34-latek był wcześniej wielokrotnie notowany, m.in. za posiadanie broni bez wymaganego zezwolenia, udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz posiadanie narkotyków.

Jak ustalili policjanci, zatrzymany mężczyzna działał wspólnie ze swoim 21-letnim bratem. Młodszy z braci został zatrzymany przez funkcjonariuszy jeszcze w pierwszej połowie maja na terenie powiatu lęborskiego. Obaj mężczyźni odpowiadać będą przed sądem za usiłowanie zabójstwa. Na wniosek prokuratury sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 21-latka na 2 miesiące, w przypadku starszego z braci na 3 miesiące. 

Obu zatrzymanym grozi kara od 8 do 15 lat pozbawienia wolności, kara 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego więzienia.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze