Fot. Szpitale Tczewskie

Lepsze wyżywienie na oddziale położniczym w Tczewie oraz w kartuskim szpitalu

Tczewska porodówka zaprasza na dzień otwarty 21 listopada na godz. 16-16.30. Ciekawostką jest fakt wdrożenia wewnętrznego pilotażu w zakresie żywienia. Panie, które przebywają na oddziale położniczym mogą wybierać dla siebie posiłki z trzech propozycji. To m.in. efekt zmiany dostawcy cateringu na Villę Ustronie w Lubiszewie. Na razie w szpitalu lepsze jedzonko tylko na porodówce
Krystyna
Paszkowska
8.11.2023 / 17:21

Kiedy rozmowa dotyczy żywienia w szpitalach zazwyczaj słyszymy jedynie negatywne opinie. Na tczewskiej porodówce od 1 listopada zaszły duże zmiany w tym temacie.

Jak podkreśla Maciej Bieliński, prezes Szpitali Tczewskich, pacjentki oddziału położniczego wymagają szczególnej opieki i właśnie z tego powodu pojawił się pilotaż. Lecznica ogłosiła przetarg na dostawcę zbilansowanych zestawów. Wygrała restauracja z okolic Tczewa.Umowa zawarta została z Villą Ustronie na rok. Co prawda koszt wyżywienia jest relatywnie wyższy, ale pacjentki na pewno mają większy komfort pobytu na porodówce już nie tylko ze względu na wyposażenie i opiekę, ale i jeśli chodzi o jedzenie.

Jak przyznaje prezes, jeżeli nowe rozwiązanie się przyjmie, to warto będzie pokusić się o znalezienie pieniędzy na dania do wyboru również na pozostałych oddziałach tczewskiego szpitala. Na razie pacjenci z pozostałych oddziałów dostają posiłki dostarczane przez firmę cateringową z Elbląga.

Aktualnie oddział położniczy dysponuje 21 łóżkami, dwiema salami porodowymi i salą cięć. Szpital sukcesywnie inwestuje w poprawę komfortu rodzących. Sale dla położnic są przytulne, warunki pobytu dla kobiet, które zdecydowały się na powitanie swojego dziecka właśnie w tczewskiej porodówce, są coraz lepsze. Między innymi pojawiły się nowe łóżka porodowe, czy też aparaty do aromaterapii.

O tym jak działa tczewska porodówka, na co kobiety mogą liczyć decydując się na urodzenie dziecka właśnie w tym miejscu, przyszłe mamy i ich bliscy będą mogli przekonać się sami. 21 listopada tczewska porodówka organizuje dzień otwarty. Na spacer po oddziale położniczym można będzie się wybrać w godz. 16 i 16.30.

- Spacer po oddziale to doskonała możliwość na zapoznanie się z oddziałem, salami porodowymi oraz personelem. W trakcie spotkania będziecie mieli możliwość zadać pytania dotyczące funkcjonowania oddziału – zachęca biały personel szpitala.

Co ciekawe, przyszłe mamy mogą skorzystać z sesji fotograficznej dla swoich dzieci. Pierwsze profesjonalne zdjęcia maluszków można obejrzeć na profilu porodówki na Facebooku. Sesje noworodkowe wykonują zarówno położne jak i pielęgniarki z oddziału neonatologicznego.

Co prawda, lista chętnych do zwiedzenia oddziału została już zamknięta. Jednak nie ma powodu do smutku. W niedługim czasie zostanie ustalony termin kolejnego dnia otwartego – tym razem w grudniu.

Także w Kartuzach poprawiło się wyżywienie dla pacjentów. W tym przypadku Szpital Powiatowy w Kartuzach przystąpił do programu pilotażowego "Dobry posiłek w szpitalu" wprowadzonego rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 25 września 2023 r. Dotyczy on edukacji żywieniowej oraz poprawy jakości żywienia w szpitalach.
Celem rządowego programu pilotażowego jest zwiększenie dostępności porad żywieniowych oraz wdrożenie optymalnego modelu żywienia pacjentów w szpitalu. Zainteresowani mogą pobrać jadłospis na każdy dzień ze wszystkimi dietami ze strony szpitala.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze