Malborska tężnia solankowa wkrótce wznowi działanie

Już podczas majówki można będzie korzystać z dobroczynnego wpływu tężni solankowej wybudowanej na Osiedlu Południe w Malborku. Zimą instalacja była wyłączona.
Redakcja
Zawsze Pomorze
26.04.2023 / 05:00

Tężnia solankowa powstała na terenie między malborskimi ulicami Kwiatkowskiego i Michałowskiego, obok placu zabaw na osiedlu mieszkaniowym Południe. Szybko zyskała uznanie malborczyków, chętnie odpoczywających przy rozpylonym w powietrzu solankowym aerozolu. Obiekt zbudowano w ramach ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego. Uruchomiono tężnię we wrześniu, popracowała więc niedługo, ponieważ na okres zimy podobne instalacje są wyłączane. Powód oczywisty – po nadejściu silnego mrozu mogłoby dojść do zamarznięcia wody w sieci oraz popękania rur.

Tężnie włączane są pod nadejściu wiosny, tak też dzieje się w pobliskim Sztumie, gdzie taki obiekt powstał wcześniej. Malborska tężnia zostanie uruchomiona podczas tzw. majówki, kiedy mieszkańcy tradycyjnie korzystają z okazji do wiosenno-letniego spaceru. Ponadto tężnia znajduje się obok placu zabaw, czyli rodzice mogą korzystać z niej w tym samym czasie, kiedy ich pociechy oddają się beztroskiej zabawie. Potencjał tego miejsca dostrzegli też gastronomicy, w pobliżu pojawił się już bar z przekąskami.

Dodać warto, że w Malborku powstać ma druga tężnia solankowa, również „wygłosowana” przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Ten obiekt ma się znaleźć w Parku Północnym, chętnie odwiedzanym przez spacerowiczów.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze