Milena Lachowicz

Milena Lachowicz pracuje także jako adiunkt w Katedrze i Klinice Onkologii i Radioterapii GUMed

Milena Lachowicz
w Komisji ds. Sportu Kobiet PZŻ

Doktor Milena Lachowicz została przewodniczącą Komisji ds. Sportu Kobiet w Polskim Związku Żeglarskim. – Chcemy dać młodym żeglarkom wskazówki, pewnego rodzaju klucze, które ułatwią im funkcjonowanie i pomogą w drodze rozwoju – mówi.
Adam
Mauks
11.01.2023 / 11:01

Milena Lachowicz przewodniczącą Komisji ds. Sportu Kobiet PZŻ

Milena Lachowicz jest psycholożką kliniczną i sportową, seksuolożką, wykładowczynią Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Wcześniej współpracowała, m.in., z Lechią Gdańsk.

Teraz specjalizuje się w psychologii emocji, czyli budowaniu poczucia własnej wartości, sytuacjach kryzysowych i w radzeniu sobie ze stresem.

PRZECZYTAJ TEŻ: Coraz więcej ludzi interesuje się żeglarstwem

– Świadome siebie dziewczyny, młode żeglarki za kilka lat staną się liderkami. Tym samym, nie będą bały się sięgać po najwyższe laury. To, co możemy zrobić dla dziewczynek i kobiet, to położyć akcent na brak biologicznych ograniczeń związanych z płcią – mówi Milena Lachowicz.

Milena Lachowicz
przewodnicząca Komisji ds. Sportu Kobiet PZŻ

Silne kobiety nie pozwalają innym decydować o sobie, nie starają się zadowolić wszystkich, mają odwagę mówić, co czują, o czym myślą, czego potrzebują. Silne i pewne siebie kobiety nie użalają się nad sobą, nie patrzą na siebie jak na ofiarę, tylko same biorą sprawy w swoje ręce, realizując swoje cele i zadania. Chcemy, aby każdy, niezależnie od płci, czuł się pełnoprawnym członkiem wielkiej rodziny żeglarskiej.

Jak informuje PZŻ, w składzie Komisji ds. Sportu Kobiet PZŻ znajdują się medalistki igrzysk olimpijskich, działaczki, żeglarki, a przede wszystkim kobiety, które, z wielką motywacją i determinacją, chcą uświadamiać, działać i promować kobiecy sport.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze