Młodzież rywalizuje na startupy! Ruszyły eliminacje Econverse Cup

Ruszyła kolejna edycja Econverse Cup - projektu z zakresu edukacji biznesowej, skupiającego najzdolniejszych licealistów i studentów w kraju. W tym roku, do rywalizacji na najciekawsze start-upy przystąpi ok. 250 osób. Eliminacje odbędą się m.in. w Gdańsku. W połowie grudnia, podczas Wielkiego Finału Econverse Cup w Warszawie, nagrody odbiorą autorzy pomysłów na najciekawsze biznesy.
Karol
Uliczny
25.10.2023 / 11:12

Fundacja Econverse, jako twórca jednej z największych młodzieżowych konferencji start-upowych w Europie Środkowo-Wschodniej, kontynuuje swoją misję zmieniania realiów polskiego systemu edukacji biznesowej. Jednym z elementów jej działalności jest Econverse Cup, cykl wydarzeń dla najzdolniejszych licealistów i studentów, poświęconych tworzeniu start-upów w duchu rywalizacji. Celem projektu pobudzenie biznesowej kreatywności oraz nagrodzenie najciekawszych projektów. Podczas finału ubiegłorocznej edycji przyznano nagrody o łącznej wartości 25 tys. zł. Pierwsze miejsce zajął zespół Solid Saver, który stworzył innowacyjną technologię wykorzystującą sztuczną inteligencję do kontroli jakości druku 3D w przemysłowych procesach produkcji.

Econverse Cup: gdańskie eliminacje już w ten weekend

Tegoroczna edycja obejmuje eliminacje regionalne w czterech miastach oraz Wielki Finał Econverse Cup w Warszawie, który zaplanowano na 15 grudnia. Pierwszy turniej eliminacyjny odbył się w stolicy w miniony weekend. Kolejne, zaplanowano w Gdańsku oraz Krakowie, 27 i 28 października. Na Pomorzu młodzież będzie rywalizować w sektorach: E-commerce, Sustainability, Lifestyle, Fintech, Future of work and education, Industry 4.0.

- W czasie eliminacji lokalnych, 12 drużyn konkurować będzie o trzy miejsca premiowane wejściem do wielkiego finału – mówi Antoni Rogowski, dyrektor operacyjny i lider Econverse w Trójmieście. – Ich głównym zadaniem będzie znalezienie potrzeby oraz określenie sposobu na jej zaspokojenie, w postaci pomysłu na start-up. Zakwalifikowani do finału będą mieć czas do połowy grudnia, by pod okiem mentorów rozwinąć te pomysły oraz znaleźć klucz wdrożenia ich w życie.

W Gdańsku, prace oceniać będzie jury, w którego składzie znajdzie się m.in. Krzysztof Borusowski, prezes BEST SA.

- Biznes musi patrzeć do przodu. A właśnie w społeczności zgromadzonej wokół inicjatywy Econverse szczególnie wyraźnie zaznacza się potencjał młodych ludzi – podkreśla prezes Krzysztof Borusowski. - Świeżość ich spojrzenia, nieschematyczne myślenie, rozumienie i znajomość nowych trendów oraz technologii to najcenniejsze zasoby, które należy wspierać i rozwijać. BEST jako partner tej inicjatywy gorąco kibicuje jej uczestnikom. Jesteśmy przekonani, że obowiązkiem takich firm jak nasza, od lat stabilnie funkcjonujących na rynku, jest dmuchać w skrzydła talentów ambitnej młodzieży.

Na zwycięzców Econverse Cup czekają nagrody finansowe oraz rzeczowe, a także objęcie programami mentoringowymi, m.in. Young InCredibles, największego w Polsce dla start-upów. Partnerami wydarzenia są: BEST SA, Fundacja Empiria i Wiedza, ABB, Akademia Leona Koźmińskiego oraz InCredibles.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze