Sprawa nauczyciela szkoły Montessori pod lupą komisji ds. pedofilii!

Informacjami na temat niewłaściwego zachowania nauczyciela WF z gdańskiej szkoły Montessori wobec dziewczynek zainteresowała się Państwowa Komisja ds. Pedofilii. - Wyślemy do prokuratury pismo z prośbą o nadesłanie informacji - mówi Barbara Chrobak, z-ca przewodniczącego komisji ds. pedofili. - Sprawę będziemy monitorować.
Dorota
Abramowicz
28.02.2023 / 12:14

Już nie tylko prokuratura bada zgłoszenie Chrześcijańskiej Szkoły Montessori w Gdańsku, dotyczące niewłaściwego zachowania nauczyciela w czasie wycieczki uczniów klas VI-VIII do Niemiec. Sprawą zainteresowała się także Państwowa Komisja do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15, zwana krócej Państwową Komisją ds. Pedofilii.

- Sprawa ta została zgłoszona do nas, jest już zarejestrowana - mówi w rozmowie z "Zawsze Pomorze"  Barbara Chrobak, zastępczyni przewodniczącego Państwowej Komisji ds. Pedofilii. - Mamy informację, że wpłynęło także zawiadomienie do prokuratury. Wyślemy do prokuratury pismo z  prośbą o nadesłanie informacji, a sprawę będziemy monitorować.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Szkoła Montessori w Gdańsku wyrzuca uczennicę

Przypomnijmy, że do niepokojących wydarzeń miało dojść na początku lutego br. podczas wycieczki starszych uczniów szkoły podstawowej do Bad Tolz w Niemczech. Według informacji szkoły opiekunki dzieci zauważyły niestosowne zachowanie nauczyciela WF, który uderzył lub próbował uderzyć w pośladki jedną z uczennic. Nauczyciel został odesłany do kraju.

Barbara Chrobak
członek Państwowej Komisji ds. Pedofilii

Mamy informację, że wpłynęło także zawiadomienie do prokuratury. Jestem już po rozmowie z panią dyrektor Chrześcijańskiej Szkoły Montessori w Gdańsku. Wyślemy do prokuratury pismo z  prośbą o nadesłanie informacji, a sprawę będziemy monitorować.

W oficjalnych oświadczeniach zaprzecza, by "przekraczał granice" w kontaktach z dziewczynką. Inaczej uważa dyrektor szkoły Montessori w Bad Tolz, Annette Weber, która w obszernym liście (trafił do rodziców, Wydziału Oświaty, gdańskiego kuratorium i do prokuratora) opisuje wiele niepokojących zachowań nauczyciela wobec jednej, konkretnej dziewczynki. O podobnych  zachowaniach już o wiele wcześniej mieli informować dyrekcję niektórzy rodzice i nauczyciele. Dyrekcja szkoły nie potwierdza takich zgłoszeń.

ZOBACZ TEŻ: Dziewczynka i nauczyciel. Co działo się w chrześcijańskiej szkole w Gdańsku?

Państwowa Komisja ds. Pedofilii została powołana przez Sejm w lipcu 2020 roku. W jej skład wchodzi siedmiu członków reprezentujących: Sejm, Senat, prezydenta, premiera i Rzecznika Praw Dziecka. Od listopada  2022 r. zgłoszono do niej około 850 indywidualnych spraw wykorzystywania dzieci.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze