Laureaci tytułów: Teresa Żelazo oraz Janusz Trupinda, który odebrał statuetkę przyznaną dla Muzeum Zamkowego

Nadano tytuły „Zasłużony dla miasta Malborka”. Laureatami Muzeum Zamkowe i Teresa Żelazo

Rada Miasta Malborka przyznała honorowe tytuły "Zasłużony dla miasta Malborka". Jeden z nich otrzymała Teresa Żelazo, przez wiele lat prowadząca działania w środowisku seniorów, zajmująca się Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Drugi tytuł przyznano dla Muzeum Zamkowego w Malborku, odebrał go dyrektor Janusz Trupinda. Uroczysta sesja Rady Miasta odbyła się zresztą na terenie muzeum, w sali Karwanu.
Piotr
Piesik
26.10.2023 / 16:17

Tytuły "Zasłużony dla miasta Malborka"

Nadawane są już od dwudziestu lat. Uhonorowanych każdego roku wybiera kapituła, której przewodniczy Andrzej Panek. W bieżącym roku zgłoszonych zostało 8 kandydatur, spośród nich wybrano dwie.

Teresa Żelazo w 1993 roku podjęła pracę w ówczesnym Miejskim Domu Kultury Ratusz, zajmując się organizacją imprez, warsztatów plastycznych, współpracą ze szkołami. Kontynuowała swoja pracę w Miejskim Domu Kultury, potem przekształconym w Malborskie Centrum Kultury i Edukacji. Przez kilkanaście lat koordynowała pracę malborskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kiedy w roku 2004 powstał Uniwersytet Trzeciego Wieku, od początku była jego koordynatorem, aż do września br., kiedy odeszła na emeryturę. Teresa Żelazo była ponadto inicjatorką powołania Malborskiej Rady Seniorów. Zasiadała w Pomorskim Parlamencie Seniorów w Gdańsku. 

Oryginalna statuetka "Zasłużony dla miasta Malborka"

Muzeum Zamkowe należy do najczęściej odwiedzanych przez turystów placówek muzealnych w kraju. Powstało 1 stycznia 1961. Roli jego nie sposób przecenić: zamek jest miejscem spotkań ludzi nauki, kultury, polityki, dziennikarzy, a także mieszkańców. Jest plenerem filmów i miejscem koncertów, organizowane są tu liczne wystawy. Od początku swego istnienia Muzeum Zamkowe blisko współpracuje z miastem, organizacjami pozarządowymi, podmiotami gospodarczymi. To prawdziwa wizytówka Malborka, znana w całym świecie. Honorową statuetkę odebrał dyrektor muzeum dr hab. Janusz Trupinda.

 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze