Choć ulica ma tylko 100 metrów długości, dla mieszkańców - także niepełnosprawnych - jej modernizacja to znakomita wiadomość (Fot. Starostwo Powiatowe Sztum)

Najkrótsza droga powiatowa w Dzierzgoniu już po modernizacji

Najkrótsza droga powiatowa w powiecie sztumskim to ulica Kościuszki w Dzierzgoniu. Liczy zaledwie 100 metrów. Minimalnie dłuższa od niej jest ulica Jadwigi w Sztumie, również o statusie drogi powiatowej. Obie krótkie ulice nie miały dotąd szczęścia do modernizacji, za to w tym samym roku przechodzą wreszcie wyczekiwany przez mieszkańców remont. Jako pierwszą oddano ulicę w Dzierzgoniu, z tej okazji urządzono piknik dla mieszkańców.
Piotr
Piesik
30.04.2022 / 09:33

Ulice w środku miasta o statusie drogi powiatowej to częsty widok w naszych samorządach lokalnych. Niektóre powiaty dogadują się z gminami ws. przejmowania takich ulic, aczkolwiek nikt nie chce brać na swoje utrzymanie drogi wymagającej kosztownych inwestycji.

Takich problemów raczej nie będzie w Dzierzgoniu, gdzie właśnie oddano do użytku po modernizacji ulicę Kościuszki, najkrótszą drogę powiatową. Choć to zaledwie 100 metrów, wykonano tu prace wartości blisko 246 tysięcy złotych. 138 tysięcy pozyskano z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, resztę podzielono równo między budżety powiatu i gminy Dzierzgoń. 

Ulica zyskała wygodną, równą nawierzchnię, chodniki, także usunięto wszelkie bariery architektoniczne utrudniające poruszanie się osób z niepełnosprawnościami.

Z okazji otwarcia ulicy urządzono piknik dla mieszkańców, którzy już kilka lat temu zdobyli - wspólnie z wszystkimi głosującymi z Dzierzgonia - Podwórko Nivea w konkursie tej firmy kosmetycznej. Podwórko doskonale służy, zwłaszcza dzieciom i młodzieży.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze