synagoga w Gdańsku

Namalowali swastykę na gdańskiej synagodze. Są już w rękach policji

Tylko jednego dnia potrzebowali kryminalni z komisariatu policji we Wrzeszczu, aby ustalić i zatrzymać dwóch sprawców wandalizmu, którzy w nocy z soboty na niedzielę, namalowali na ścianie przy wejściu do synagogi w Gdańsku swastykę oraz napisali trzy litery „K” nawiązujące do rasistowskiej organizacji Ku Klux Klan. O ten czyn podejrzewani są: 14- i 15- latek. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd rodzinny i nieletnich.
Krystyna
Paszkowska
13.03.2023 / 14:38

W niedzielę rano policjanci z komisariatu we Wrzeszczu odebrali zgłoszenie o akcie wandalizmu, do którego doszło przy ul. Partyzantów w Gdańsku. 

- Dwaj nieznani sprawcy na elewacji budynku nanieśli napisy - informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. - Policjanci od razu po otrzymaniu zgłoszenia pojechali na miejsce i dokładnie sprawdzili rejon. Funkcjonariusze zabezpieczyli do tej sprawy monitoring i szczegółowo przeanalizowali wiele informacji. Dzisiaj rano (13 marca) dzięki zebranym w tej sprawie informacjom kryminalni w jednym z mieszkań we Wrzeszczu zatrzymali 15-letniego gdańszczanina. 


Drugi z wandali to 14-latek z Gdańska, który wiedząc, że szukają go policjanci, w poniedziałek przed godziną 12:00 razem ze swoim opiekunem sam przyszedł do komisariatu. Trwają czynności z osobami nieletnimi.

Zebrane przez policjantów materiały w tej sprawie zostaną przekazane do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszym losie dwóch nastolatków.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze