Od lewej: Wioleta Strzemkowska-Konkolewska. Kamila Froelke oraz Aleksandra Dulkiewicz (fot. Powiat Starogard)

Niezwykle stylowe ART Kociewie zakończone pokazem sukien Kamili Froelke

Kamila Froelke to prawdziwa ambasadorka Kociewia. Nie mogło jej zabraknąć, a tym samym jej autorskich sukien z kolekcji „Awangarda Kociewska” podczas tegorocznego Święta Kociewia, jakie odbyło się w ramach Jarmarku Świętego Dominika. Podczas pokazu jedną z modelek okazała się Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Kociewie zyskało drugą ambasadorkę.
Krystyna
Paszkowska
7.08.2022 / 01:23

Projektantka mody Kamila Froelke ze Starogardu Gdańskiego motywy kociewskie wplata do projektowanych przez siebie sukien ślubnych. Jej „Awangarda Kociewska” zdobyła już kilka cennych nagród, podbiła nie tylko polskie, czy europejskie rynki, ale i światowe. Pani Kamila jest również laureatką nagrody starosty starogardzkiego Kociewski Gryf.

Ci, którzy wybrali się Święto Kociewia do Gdańska, mogli na własne oczy zobaczyć niesamowite suknie zaprojektowane pod hasłem "Awangarda kociewska". I tak, to była prawdziwa awangarda.

- Suknie były przepełnione motywami Kociewia, a nawet bursztynu! - mówi Ewa Macholla-Jacewicz, rzeczniczka starogardzkiego starostwa. - Dlaczego, m.in. królował bursztyn? Już wyjaśniam... jedną z modelek prezentujących prace Pani Kamili była Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Z kolei członek Zarządu Powiatu Starogardzkiego Wioleta Strzemkowska-Konkolewska zaprezentowała sukienkę w swoim ulubionym szmaragdowym kolorze i oczywiście z motywem kociewskich kwiatów.

W rolę modelek wcieliły się także uczennice I LO w Starogardzie Gdańskim, II LO w Starogardzie Gdańskim, im. Ziemi Kociewskiej oraz Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Bolesławowie. Trzeba przyznać, że utytułowana projektantka pomyślała o wszystkim - marynarkę oraz koszulę z motywami regionu miał na sobie również wicestarosta starogardzki Patryk Gabriel.

To było naprawdę piękne Święto Kociewia!

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze