Nowa sala w ZAZ będzie służyć ponad siedemdziesięciu ludziom (Fot. Starostwo Powiatowe Sztum)

Nowa sala terapii i wsparcia psychologicznego w sztumskim ​Zakładzie Aktywności Zawodowej

​Zakład Aktywności Zawodowej w Sztumie otrzymał nowoczesną salę terapii i wsparcia psychologicznego. Ponad siedemdziesięciu pracowników ZAZ, osób z niepełnosprawnościami, będzie mogło tam korzystać z najnowszych metod zajęć terapeutycznych i ze wsparcia psychologicznego.
Piotr
Piesik
1.03.2022 / 13:05

Sztumski Zakład Aktywności Zawodowej "Pod dobrym aniołem" to jedyna taka jednostka w regionie, osoby z niepełnosprawnościami mogą tutaj zdobywać umiejętności zawodowe i przechodzić rehabilitację - to bezcenne dla ich usamodzielnienia w życiu i na rynku pracy. Pomoże w tym nowoczesna sala terapii i wsparcia psychologicznego, urządzona w dawnej hali produkcyjnej papierni. Samej papierni wcale nie zlikwidowano, została przeniesiona do nowych hal w jednym ze skrzydeł siedziby ZAZ.

Jak mówi Sylwia Mackiewicz, dyrektorka ZAZ, przeprowadzone prace remontowe znacznie podniosły komfort i warunki pracy niepełnosprawnych pracowników, jak również warunki realizowanego w ZAZ wsparcia. Przygotowanie nowej sali trwało pół roku, ponieważ równolegle modernizowano poszczególne hale produkcyjne papierni i przenoszono pracowników obsługi do nowych lokali. 

Otwarcie nowej sali urządzono bardzo uroczyście, nie zabrakło poczęstunku i okazałego tortu. 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze