Nowe mieszkania w Starogardzie Gdańskim. Rośnie pierwszy budynek

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim wznosi budynek z mieszkaniami komunalnymi. Jak na razie budowa idzie zgodnie z harmonogramem. Budynek ma być gotowy pod koniec maja 2024 r.
Krystyna
Paszkowska
25.08.2023 / 17:29

Nowe mieszkania w Starogardzie Gdańskim

Miasto pozyskało na budowę budynku przy ul. Piłsudskiego z przeznaczeniem na lokale komunalne niespełna 4,2 mln zł z rządowego programu wsparcia budownictwa komunalnego i socjalnego. To około 85 proc. pełnych kosztów realizowanej inwestycji. W budynku zamieszka 16 rodzin.

Wykonawca aktualnie wznosi już ostatnią - trzecią kondygnację budynku. Doprowadził do bloku już wszystkie przyłącza wodno-kanalizacyjne i elektryczne oraz wykonał prace ziemne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: W Starogardzie Gdańskim będą nowe mieszkania. TBS postawi dwa bloki

- Do końca września planujemy zrobić poszycie dachowe – powiedział Jarosław Kowalczyk, kierownik Działu Inwestycji TBS. - Dalej – elewację i stolarkę okienną, tak aby przed zimą zamknąć bryłę w stanie surowym. Zimą i wczesną wiosną będziemy pracować nad wykończeniem. Szesnaście nowych mieszkań komunalnych planujemy oddać do użytku pod koniec maja 2024 roku.

Zaledwie miesiąc później ma być gotowy drugi budynek z 12 mieszkaniami komunalnymi na os. Piastów. Umowę z wykonawcą – firmą spółką ELKOT-Bud z Rokitek podpisano w czerwcu 2023 roku. Na realizacja wykonawca ma 12 miesięcy.

- Jedno z mieszkań będzie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością – powiedział Tomasz Czerwiński, prezes TBS Ziemi Kociewskiej. - Inwestycja, podobnie jak poprzednia przy ul. Piłsudskiego, jest dofinasowana z rządowego programu Funduszu Dopłat na poziomie 85 procent wartości umowy.

Szacowana wartość tej inwestycji to 2,8 mln zł.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze