Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia (Fot. KPP Tczew)

Nożownik w sklepie w Tczewie! Groził ochroniarzowi

Nietrzeźwy 41-latek groził nożem ochroniarzowi w sklepie, bo odmówiono mu sprzedaży alkoholu. Tczewscy funkcjonariusze zatrzymali bezdomnego mężczyznę. Trafił do policyjnego aresztu.
Krystyna
Paszkowska
7.01.2022 / 13:08

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie w środę, 5 stycznia po godzinie 12:00 otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie awanturującym się z nożem w jednym ze sklepów. Na miejsce zostali wysłani policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego. Mundurowi w pobliżu placówki handlowej zauważyli i wylegitymowali 41-letniego mężczyznę, który miał związek z tym przestępstwem.

– Stróże prawa ustalili, że mężczyzna przed zdarzeniem chciał kupić alkohol, lecz gdy odmówiono mu sprzedaży, ten wyciągnął nóż i zaczął grozić śmiercią ochroniarzowi – informuje asp. szt. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.

W związku z zaistniałą sytuacją, nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do miejscowej komendy. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 3 promile. Funkcjonariusze znaleźli w odzieży 41-latka nóż, który zabezpieczyli. Bezdomny mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

– Po wytrzeźwieniu mężczyzny w czwartek, 6 stycznia, śledczy przedstawili mu zarzut dotyczący gróźb karalnych – dodaje rzecznik tczewskiej policji. – Teraz jego losem zajmie się sąd.

Za to przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze