(fot. materiał prasowy)

Opera Bałtycka dla Ukrainy

Koncert „Apokalipsa” światowej sławy śpiewaka operowego oraz marcowe spektakle „Fidelio” Opera Bałtycka dedykuje narodowi Ukrainy.
Gabriela
Pewińska - Jaśniewicz
2.03.2022 / 08:00

- Pragniemy, by nasze najbliższe wydarzenia artystyczne stały się demonstracją solidarności z Ukrainą i stanowczym sprzeciwem wobec wojny i reżimu Federacji Rosyjskiej – czytamy w oświadczeniu. - Wymowa koncertu światowej sławy śpiewaka operowego Tomasza Koniecznego (12 marca), jak i opery Beethovena „Fidelio” (12-13 marca) wydaje się niezwykle aktualna w kontekście ostatnich wydarzeń.

Dodatkowo w niedzielę (13 marca, godz. 10) opera zaprasza na spotkanie z Vitalym Alekseenko - dyrygentem, aktywistą białoruskiego pochodzenia i autorem wydanej w Niemczech publikacji – „Białe dni w Mińsku: nasze marzenie o wolnej Białorusi” (Die weißen Tage von Minsk: Unser Traum von einem freien Belarus”).

W poniedziałek (14 marca, godz. 18) w Operze Bałtyckiej odbędzie się Wieczór Poezji „Solidarni z Ukrainą”, podczas którego artyści związani w operą przeczytają wiersze ukraińskich poetów i poetek.

Na oba wydarzenia wstęp wolny.

Podczas wydarzeń widzowie będą mogli wziąć udział w zbiórce funduszy, mających wspomóc obywateli Ukrainy.

 

Opera Bałtycka w Gdańsku

(fot. materiał prasowy)

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze