Opera Bałtycka solidarna z Ukrainą

(fot. Krzysztof Mystkowski | KFP)

Solidarni z Ukrainą. Opera Bałtycka odwołuje „Kopciuszka”

W geście solidarności z narodem ukraińskim Opera Bałtycka w Gdańsku postanowiła odwołać planowane na weekend spektakle Siergieja Prokofiewa „Kopciuszek”.
Gabriela
Pewińska - Jaśniewicz
4.03.2022 / 18:25

– Tak jak większość europejskich i polskich teatrów operowych i filharmonii przeciwstawiamy się agresywnej inwazji Federacji Rosyjskiej poprzez wycofanie z repertuarów muzyki rosyjskiej na czas trwania wojny – czytamy w komunikacie Opery Bałtyckiej. – Odwołanie spektakli „Kopciuszka” Prokofiewa jest wyrazem takiego działania. Ma to też wymierny skutek. Mimo że kompozytor tworzył lata temu, prawa do jego utworów wciąż nie wygasły i każde wystawienie spektakli to również wypłata tantiem za tę muzykę. Była to dla nas bardzo trudna decyzja. Chcieliśmy zaoferować naszym widzom chwile wytchnienia, emocji. Wierzymy, że przyjmiecie naszą decyzję ze zrozumieniem. Mamy nadzieję, że powrót do „Kopciuszka” będzie jak najszybciej możliwy. Dla rodzin z dziećmi przygotowaliśmy spektakl „Pomposo i siesta” w niedzielę, 6 marca o godzinie 11:00 i 13:00. Miłośników naszego baletu zapraszamy na otwartą próbę baletu „B jak balet” w sobotę o godzinie 18:00.

W operze ustawione zostały puszki Polskiego Czerwonego Krzyża na rzecz pomocy walczącej Ukrainie. Każdy, kto wpłaci jakikolwiek datek, ma możliwość zakupu biletu ulgowego na przedstawienie opery.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze