Pasażer wypadł za burtę promu do Szwecji

Pasażer promu Stena Spirit, płynącego z Gdyni do Karlskrony, wypadł za burtę tuż po wyjściu jednostki z portu. Zaginionego szuka kilka jednostek pływających, m.in. Straży Granicznej oraz Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa oraz śmigłowiec.
Karol
Uliczny
19.09.2022 / 15:00

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (19.09.) ok. godz. 12, w momencie, gdy jednostka wypływała do Szwecji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pasażer wypadł za burtę promu Stena Spirit, ok. 400 metrów od portu w Gdyni. Po zgłoszeniu kapitana, do akcji przystąpiły służby ratownicze.

- Trwa akcja poszukiwawcza w redzie Portu Gdynia. Dotychczas nie udało się znaleźć zaginionej osoby - informuje Rafał Goeck, rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni. - Działania prowadzone są z wykorzystaniem kilku jednostek nawodnych oraz śmigłowców.

Obecnie, na miejscu pracują trzy jednostki służby SAR, śmigłowiec ratowniczy, dwie jednostki Straży Granicznej, dwie jednostki cywilne oraz jednostka Urzędu Morskiego w Gdyni. Niewykluczone, że dołączą do nich kolejne.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze