Patrz oczyma, fotografuj sercem… Zapraszamy seniorów na warsztaty „Kocham moje miasto”

Jeśli ma się dobry pomysł, chęci i motywację do rozwoju pasji, to nawet telefonem komórkowym można wykonać świetną fotografię. Zapraszamy seniorów z Gdańska i Tczewa na warsztaty fotograficzne, które zakończą się wystawą. Trwa rekrutacja
Bogdana
Wachowska
18.05.2023 / 20:28

Czym jest fotografia? „Zatrzymaniem czasu, światła, emocji, które towarzyszą nam tu i teraz, odzwierciedleniem pejzażu, zdarzeń w danym momencie, a także bezcennym uchwyceniem tego, co przemija, ulotnej chwili, która za chwilę będzie wspomnieniem” – napisał David duChemin, znany fotografik, podróżnik, i humanitarysta.

Nie trzeba jednak być podróżnikiem, by fotografować z pasją. W obecnych czasach fotografowanie stało się czymś na tyle powszechnym, że tak naprawdę każdy z nas choć raz miał styczność z robieniem zdjęć. Media społecznościowe sprawiły, że coraz więcej osób zaczyna swoją przygodę z fotografią, a granica między amatorami a zawodowcami staje się coraz bardziej płynna. Dobre zdjęcie, w pewnych warunkach, można wykonać bez posiadania profesjonalnego i drogiego sprzętu fotograficznego. Jeśli ma się dobry pomysł, chęci i motywację do rozwoju pasji, to nawet telefonem komórkowym można wykonać świetną fotografię.

Wprost idealny do rozwijania dotychczasowych zainteresowań, ale również do poszukiwania nowych jest wiek senioralny. Zwykle w tym wieku nie biegnie już się do pracy, a dzieci są już samodzielne. Niektórzy seniorzy zasiadają na kilka godzin przed telewizorem, ale wielu osobom to nie wystarcza. Życie na emeryturze, tak długo wyczekiwane podczas kilkudziesięciu lat pracy, często okazuje się być po prostu nudne.

Mamy zatem propozycję dla seniorów z Tczewa i Gdańska. Zapraszamy Państwa na cykl warsztatów fotograficznych z elementami dziennikarstwa kronikarskiego. W każdym z tych miast zaplanowaliśmy po 4 spotkania (także plenerowe) prowadzone przez dziennikarzy i fotoreporterów „Zawsze Pomorze” (pierwsze w czerwcu, a kolejne w lipcu, sierpniu i wrześniu). Zajęcia w Tczewie będą się odbywać w budynku Biblioteki Głównej (po rewitalizacji), przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 6, a w Gdańsku – w siedzibie naszej redakcji, przy ul. Rajskiej 6 (Dom Technika).

- Uczestnicy naszych warsztatów dowiedzą się, jak powrócić do wspomnień, by potem móc je spisać. Będzie czas na przejrzenie zdjęć i albumów, powrót do historii rodzinnych, na swoją dawną ulicę, porównanie, jak zmieniło się ich miasto i jego mieszkańcy – tłumaczy Mariusz Szmidka, redaktor naczelny „Zawsze Pomorze”. - Efekty pracy seniorów będzie można oglądać w tygodniku Zawsze Pomorze, portalu www.zawszepomorze.pl oraz podczas wystaw – dodaje.

Nasz projekt zakończy ciekawa inicjatywa – w listopadzie w obu miastach zorganizujemy wystawę Państwa zdjęć, na którą będziecie mogli zaprosić rodzinę, znajomych, sąsiadów, mieszkańców miasta. W Tczewie wystawa odbędzie się w Bibliotece Głównej, a w Gdańsku – w Domu Zarazy.

Obie wystawy zostaną sfilmowane i opublikowane w formie dwóch materiałów wideo na portalu www.zawszepomorze.pl.

Zatem jeśli czujecie, że fotografia jest czymś, co lubicie robić w wolnych chwilach, a wykonywanie zdjęć i wymyślanie nowych pomysłów na sesje sprawia Wam ogromną frajdę, zapraszamy! Podpowiemy, jak rozwijać i pielęgnować te zainteresowania. Efekty mogą Was zaskoczyć.

Zgłoś swój udział

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach prosimy o zgłoszenia drogą mailową lub telefoniczną:

Tczew[email protected], tel. 502 499 053
Gdańsk[email protected], tel. 880 659 329

W tytule maila prosimy wpisać: Warsztaty fotograficzne

Projekt „Kocham moje miasto" jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego
 

Województwo pomorskie

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze