Plaża w Człuchowie wypięknieje! Będą nowe boiska, miejsca kempingowe i remont budynków

Mieszkańcy oraz licznie odwiedzający plażę nad Jeziorem Rychnowskim w Człuchowie turyści już niebawem będą mile zaskoczeni zmianami, jakie jeszcze w tym roku się tu zadzieją. - Jest to inwestycja, na którą mieszkańcy czekali przez kilkanaście lat – uważa Ryszard Szybajło, burmistrz Człuchowa.
Olek
Knitter
15.03.2023 / 13:10

W ramach rozpoczynającej się właśnie modernizacji infrastruktury turystycznej przy plaży w Człuchowie wyremontowane zostaną budynki noclegowe oraz powstaną m.in. nowe boiska, nowe miejsca kempingowe oraz zadaszenie amfiteatru. Miasto podpisało już wartą blisko 5 mln zł umowę na realizację inwestycji z miejscową firmą Telmax. Zaplanowana modernizacja będzie jedną z największych tegorocznych inwestycji w Człuchowie.

- W ramach tego zadania zostaną wyremontowane budynki noclegowe, wybudowane będą też boiska do piłki siatkowej, plażowej, ręcznej i nożnej. Powstanie też nowe boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej. Na kempingu powstanie dziesięć nowych stanowisk postojowych dla kamperów. Będzie tam też nowa, w pełni wyposażona kuchnia polowa. Będą tam też zamontowane nowe kuchenki. W ramach tej inwestycji powstaną także nowe elementy małej infrastruktury oraz ścieżki i utwardzenia terenów – wylicza Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.


Zdaniem burmistrza Człuchowa Ryszarda Szybajły ta inwestycja ma poprawić wizerunek i atrakcyjność miasta oraz całego regionu.

- Jest to inwestycja na którą mieszkańcy czekali przez kilkanaście lat. Plaża to miejsce chętnie uczęszczane przez mieszkańców oraz turystów przyjeżdżających do Człuchowa. Odwiedzają nas także goście z ościennych miejscowości. Jest to wizytówka Człuchowa, dlatego zależy nam, abyśmy przyciągali i turystów, i mieszkańców w atrakcyjne miejsca jakie mamy, bo walory krajobrazowe znajdujące się w bezpośrednim otoczeniu Człuchowa są przepiękne – cztery jeziora, lasy, czyste powietrze, mnóstwo ryb w jeziorach, grzybów w lasach – mówi burmistrz Ryszard Szybajło.


Co ważne, prace budowlane, które się rozpoczynają, będą przerwane na okres wakacyjny.

- Roboty potrwają do połowy czerwca. W letnim sezonie turystycznym większe prace, które byłyby uciążliwe dla przebywających na naszych obiektach, nie będą wykonywane. Wznowimy je od 1 września. Nowa, zmodernizowana infrastruktura nad Jeziorem Rychnowskim ma być gotowa do stycznia przyszłego roku - mówi Igor Bodziak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze