wichura w Gdańsku

Na Pomorzu wieje tak, że strażacy interweniują
co 3 minuty

Szczęśliwie, jak dotąd, nie odnotowano żadnych poważniejszych zagrożeń, jednak pomorscy strażacy mieli w sobotę, 21 maja rano pełne ręce roboty. Średnio wyjeżdżali do interwencji związanych z wichurą mniej więcej co 3 minuty.
Jacek
Wierciński
21.05.2022 / 11:16
Aktualizacja
godz. 20:40

Od godz. 00:01 do 20:00 odnotowano 147 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. Najwięcej w powiatach:

  • starogardzkim: 22,
  • chojnickim: 16,
  • tczewskim: 14.
godz. 17:15

Jak informują pomorscy strażacy, w godzinach 8:00-17:10 odnotowali łącznie 138 interwencji związanych z silnym wiatrem. Najwięcej w powiatach:

  • starogardzkim (22),
  • chojnickim (16).

Na szczęście, wskutek wichury nikt nie odniósł obrażeń. Sygnały dotyczyły głównie ułamanych gałęzi, połamanych drzew i innych podobnych zniszczeń.

godz. 12:00

Powalone drzewo blokuje fragment ul. Słowackiego w Gdańsku. Utrudnienia także w Kalmuzach na dk 55, na odcinku Gardeja-Grudziądz. Tam strażacy również usuwają powalone drzewo.

Wcześniej

W ciągu niewiele ponad 3 godzin – między 8:00 rano a 11:15 w sobotę, 21 maja strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w województwie pomorskim naliczyli aż 68 interwencji wynikających z silnego i porywistego wiatru.

PRZECZYTAJ TEŻ: Możliwe silny wiatr oraz burze. Bądźmy na to przygotowani

Najwięcej zdarzeń wymagających działań strażaków przy usuwaniu skutków wichury odnotowano w powiecie starogardzkim, jednak ogółem tego ranka pomorscy ratownicy nie wyjeżdżali do poważniejszych czy bardziej niebezpiecznych akcji. Jak usłyszeliśmy, z reguły sygnały dotyczyły, na przykład, powalonych przez wiatr drzew lub zerwanych banerów.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze