plaża w Helu

Pogoda nad morzem. Jaki będzie początek września?

Początek września zapowiada się spokojnie i bezdeszczowo. IMGW prognozuje ocieplenie, a w weekend nawet upał. Sprawdź najnowszą prognozę pogody.
Patrycja
Lniska
4.09.2023 / 20:29

Pogodna nad morzem na początek września

Poniedziałek, 4 września

Zachmurzenie w poniedziałek ma być umiarkowane, miejscami duże, a słabych, przelotnych opadów deszczu możemy spodziewać się jedynie na południowym wschodzie. Nad morzem i miejscami na południu kraju temperatura maksymalna od 20 °C do 25 °C na zachodzie.

Wtorek, 5 września

Na Pomorzu i obniżeniach podgórskich we wtorek pojawiają się szybko zanikające mgły, które zapewni nam wyż Olenka. Zachmurzenie małe i umiarkowane, a temperatura minimalnie wyższa niż w poniedziałek: od 22 °C na północy do 26 °C na zachodzie kraju. To wynik oddziaływania wyżu znad południowej Skandynawii, który stopniowo będzie przemieszczać się przez kraje nadbałtyckie nad Ukrainę.

PRZECZYTAJ TEŻ: To Silent Hill? Nie, to Sopot! Mgła spowiła plaże kurortu. Wiemy, dlaczego!
mgła na plaży w Sopocie

Środa i czwartek, 6-7 września

Środa i czwartek podobne. Zachmurzenie małe, jedynie na wschodzie kraju umiarkowane. Rano znów mogą wystąpić lokalne mgły. Na krańcach północnych i na południu temperatura wyniesie od 22 °C do 25 °C. Na pozostałym obszarze kraju od 25 °C, do nawet 28 °C.

Weekend, 8-10 września

Weekend nadal pogodny. Od piątku do niedzieli temperatura maksymalna od 25 °C na północnym wschodzie do około 30 °C na zachodzie i południowym zachodzie Polski. Nad morzem trochę chłodniej, bo od 22 °C do 25 °C. Wiatr przez cały tydzień słaby i umiarkowany.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze