Zamek z Malborku - wizualizacja z XV wieku

Zamek z Malborku - wizualizacja z XV wieku (źródło: https://zamkigotyckie.org.pl/3d/zamki/malbork/)

Pomorskie zamki teraz na wyciągnięcie ... myszki

Ponad 20 zamków, w tym osiem z naszego regionu, można już oglądać za pomocą specjalnej aplikacji w Internecie. Co ciekawe, są to modele z lotu ptaka z XV wieku. Podziwiać możemy zamki z Człuchowa, Bytowa, Lęborka, Malborka, Sztumu, Kwidzyna, Gniewu czy Nowego.
Olek
Knitter
22.11.2021 / 12:25

Interaktywna Mapa Zamków Gotyckich powstała na stronie Stowarzyszenia gmin „Polskie zamki gotyckie”, na której można znaleźć sporo informacji i ciekawostek z historycznych terenów położonych wokół Szlaku Zamków Gotyckich.

Wystarczy wejść na stronę https://zamkigotyckie.org.pl/3d/ i kliknąć na dowolnie wybrany zamek. Uruchomi się specjalna aplikacja, która pokaże model zamku z lotu ptaka w jego stanie z pierwszej połowy XV w. Używając myszy można dowolnie obracać model, oglądając zamek z różnych stron, a także za pomocą kółka myszki można dowolnie przybliżać lub oddalać zamek. Każda wizualizacja zawiera także tekst opisujący budowę zamku oraz jego krótką historię.

Na mapie możemy oglądać „nasze” pomorskie zamki z Człuchowa, Bytowa, Lęborka, Malborka, Sztumu, Kwidzyna, Gniewu czy Nowego, ale są też do obejrzenia modele m.in. z Olsztyna, Lidzbarka, Ostródy, Działdowa, a nawet Królewca. Łącznie jest 21 zamków.

Mapa z zamkami gotyckimi, które można oglądać (screen: https://zamkigotyckie.org.pl/3d/)

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze