CBŚP przejęło nielegalną broń. Zatrzymana jedna osoba

431 sztuk nielegalnej broni przejęli w tym funkcjonariusze gdańskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji. Zabezpieczono także blisko 1000 istotnych części broni takich jak szkielety, lufy, zamki i inne. W ostatnim czasie policjanci CBŚP przejęli na Pomorzu kolejne 3 sztuki nielegalnej broni i zatrzymali jedną osobę.
Arkadiusz
Kosiński
23.11.2022 / 11:44

Policjanci z Zarządu w Gdańsku Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że jeden z mieszkańców województwa pomorskiego może nielegalnie posiadać broń palną i amunicję. Funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kartuzach przeprowadzili działania, w których wsparcia udzielili kontrterroryści z SPKP w Gdańsku i policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Policjanci dokładnie przeszukali ustaloną nieruchomość, gdzie znaleźli nielegalnie posiadaną broń oraz zatrzymali 36-letniego mężczyznę. Zabezpieczyli 2 sztuki broni krótkiej kal. 9 mm oraz jeden karabinek półautomatyczny kal. 5,56 mm, a także przejęli magazynki do tej broni. Zabezpieczone przedmioty zostały przekazane ekspertom celem wykonania szczegółowych badań. Funkcjonariusze przejęli również legalnie posiadaną przez mężczyznę broń i amunicję, którą zdeponowano w Wydziale Postępowań Administracyjnych KWP w Gdańsku - informuje zespół prasowy CBŚP.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Śmiertelny wypadek w Gdyni. Zginęła 19-letnia kobieta

Podejrzanego doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Kartuzach, gdzie usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni palnej, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa i policjanci wraz z prokuraturą wykonują dalsze ustalenia.

W tym roku funkcjonariusze CBŚP przejęli już 431 szt. nielegalnie posiadanej broni palnej, w tym 151 egzemplarzy broni krótkiej i 196 długiej. Zabezpieczyli także blisko 1000 istotnych części broni takich jak szkielety, lufy, zamki i inne. Działania wymierzone w rynek nielegalnej broni palnej niewątpliwie przyczyniają się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa w Polsce oraz utrzymania wysokiego poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców naszego kraju.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze