(fot. gdynia.pl) 

Porody w szpitalu w Redłowie bardziej komfortowe

200 tysięcy złotych przekazał gdyński samorząd na wyposażenie Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni Redłowie. Szpital kupi za te pieniądze specjalistyczne łóżka porodowe, które poprawią komfort nie tylko gdynianek rodzących w tej placówce.
Redakcja
Zawsze Pomorze
18.07.2022 / 13:24

- W naszym szpitalu odbieramy około 2000 porodów rocznie, co daje nam średnio 500 porodów na każdym łóżku. Sprzęt więc zużywa się dość szybko – mówi dr n. med. Andrzej Płoszyński, kierownik oddziału. - Poza tym obecnie na rynku są już łóżka bardzo nowoczesne, które nie tylko znacznie poprawiają komfort rodzących, ale też ułatwiają pracę personelowi, szczególnie położnym. Bardzo się cieszymy, że trafia do nas nowy sprzęt, robimy wszystko, aby pozyskać je jak najszybciej.

Do dyspozycji rodzących w w szpitalu w Redłowie są sale wyposażone w łazienkę z toaletą i prysznicem. Jest też pokój do porodu w wannie. Na pacjentki czeka również opiekunka laktacyjna. Jest też możliwość konsultacji z psychologiem i fizjoterapeutką.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kwidzyński szpital bez SOR i nocnej opieki chorych?

(fot. gdynia.pl)

Gdyńskie Centrum Zdrowia już sfinalizowało umowę na przekazanie dotacji.

Procedura zakupu już trwa, a sprzęt najpóźniej trafi do szpitala w połowie w listopada tego. 

Od ubiegłego roku jedna z sal na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Szpitala Morskiego w Gdyni zyskała wyjątkowy wygląd. Za sprawą specjalnie zaprojektowanych grafik jej ściany nabrały morskiego charakteru: znajdują się na nich bowiem rysunki uśmiechniętych rybek, rozgwiazdy, a także latarni morskiej, promu i mew w marynarskich czapkach oraz napis „Witaj w Gdyni”. To wspólna inicjatywa miasta i szpitala.

(fot. gdynia.pl)

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze